Instalace F18 bez zavaděče

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je někde v tom nepovedeném instalátoru F18 (Gnome) možnost neinstalovat žádný zavaděč tak, aby se použil ten existující. Díky předem.

Instalátor Anaconda je společný pro všechny prostředí. Možnost neinstalovat bootloader tam je, i když trochu skrytá. Pak si ale budeš muset upravit svůj stávající bootloader, aby uměl zavést Fedoru.

Bohužel mám dojem, že už nelze nainstalovat bootloader na konkrétní oddíl, pouze globálně do MBR nebo vůbec. Úplně jistý si tím ale nejsem.

Tu volbu neinstalovat zavaděč tam fakt nikde nemůžu najít. Kde tedy prosím je schovaná? Další věc, úprava stávajícího zavaděče Grub2 tak, aby viděl instalaci Fedory. Je nutná ruční konfigurace nebo stačí update-grub ve stávajícím systému (Debian)? To vždy stačilo a nový systém byl automaticky přidán. Tzn předpokládám, že Fedoru to najde taktéž. Nebo se mýlím?

grub2 ma autodetekci, grub1 nikoli. Pokud ma debian grub2 pak by mel instalaci Fedory najit, ale pokud nezretezis zavadece, pak budes muset po kazde aktualizaci jadra ve Fedore znovu poustet vytvoreni grub2 konfigurace v debainu.

OK a kde má Anaconda pro F18 schovanou volbu NEinstalovat zavaděč?

Ja mam uplne opacny problem.
Fedora se mi nainstalovala bez zavadece, zvolila jsem automaticke nastaveni.
slozka boot je uplne prazdna a
[root@localhost ~]# rpm -q grub
package grub is not installed

stahla jsem si balik grub-0.97-84.fc16.x86_64.rpm ale tomu zase chybi klic -nemam a nevim.
poradite prosim, navody na netu mi zatim nepomohly.
dekuji
ps.omlouvam se za strohost,nejde mi na cdlive cestina.

Takže vyřešeno… trvám na tom, že nechat proběhnout instalaci automaticky mi neproběhlo správně.
Rozdělila jsem si disky po “svém” všechno bylo OK… tedy zatím se to tak zdá…

Tak nevím, co vlastně instaluješ, podle titulku f18, pak si stáhneš grub1 z f16. To se pak těžko radí. Obecně ale stačí instalačka, vědět, na kterou partition, přimountovat ji, grub2-install…, grub2-mkconfig, a je to.