Instalace certifkátu eduroam

Pěkný víkend :slight_smile: od loňského roku využívám na notebooku Fedoru 36 (Workstation Edition). Chtěl jsem se s tímto notebookem přihlásit do sítě eduroam v rámci školy, to však po mně požaduje instalaci certifikátů (root cert. of authority, user cert. PEM/DER) – ty jsem si stáhnul z univerzitního informačního systému, avšak při instalaci jsem narazil na tento problém (viz snímek). Jak ho, prosím, mohu řešit?

Děkuji :slight_smile:

Ahoj Michale,

omlouvám se, že to tak trvalo a dobře, že ses připomněl. Aby byl certifikát důvěryhodný, mělo by teoreticky jenom uložit na odpovídající místo v systému:

https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/using-shared-system-certificates/

Přiznám se, že uvedený grafický program nevím jak přesně import provádí, mám dojem, že jenom na úrovni uživatele do klíčenky.

Ověřit import by mělo jít nějak takto:

Ať se daří!

O.

P.S.: Možná je to chyba, na Gitlabu má produkt adresu: GNOME / gcr · GitLab, tak tam můžete třeba otevřít ticket :slight_smile:

Seahorse (ten grafický nástroj) to neumí, i když se místy tváří, že ano. Je potřeba je nakopírovat do konkrétní cesty, jak popisuje návod, který poslal @ondrej.kolin. Ten bude fungovat pro všechno.

Mám pocit, že NetworkManager používá pro certifikáty taky sdílenou NSS databázi. Do té lze importovat certifikáty konzolovým nástrojem certutil a nejintuitivněji to lze udělat v emailovém klientu Evolution (Upravit->Předvolby->Certifikáty).

1 Like