Ikona pro programy .tar.gz [vyřešeno]

Ahoj, čas od času narazím na program, který je distribuován v .tar.gz archivu. Po rozbalení jde bezproblému z terminálu spustit. Existuje postup jak tyto programy spouštět stejně jako ostatní z prostředí gnome a ne přes terminál? Kam nejlépe obsah z archivu umístit?

Ahoj, máš v tom archivu .desktop soubor? Umístí se potom do /usr/share/applications nebo ~/.local/share/applications. Důležité je v tom souboru správně změnit cestu k programu.

Bohužel ani v jednom případě. Konkrétně mam programy processing a android studio.

No, tak v tom případě se dá ten soubor vytvořit. Určitě najdeš spoustu návodů, třeba tady https://developer.gnome.org/integration-guide/stable/desktop-files.html.en Není těžké si vytvořit vlastní, jedná se jen o jednoduchý textový soubor. Asi je potřeba potom restartnout gnome-shell, aby bylo možné ten program najít přes činnosti.

a kam bych měl nejlépe umístit soubory toho programu?

Můžeš si je umístit prakticky kamkoliv. Typicky se tyto externí programy dávají do adresáře /opt, kde o nich máš přehled a můžeš je kdykoliv ručně vymazat. Jinak abys měl zástupce v desktopovém prostředí, musíš si vytvořit .desktop soubor na nakopírovat ho do příslušného adresáře, jak píše CodeGirl.

Díky moc. Je to sice trochu piplačka, ale funguje to!!