Hry

Když jsem zjistil že na Fedoru nefungují hry ktaré jsou určeny pro Windowsi tak jsem si stáhnul Wine ale nevím co s ním .Tak proto píšu na fórum aby jste mi prosím poradili . Jedná se hlavně o hru Lineage 2 c4když ji spustím jednou nenačtese když ji spustín dvakrát jedna se nenačte nebo načte a pak jednu musím vypnout, když hraju tak grafika moc nestíha strašně jse seká a je strašně kostičkovaná . Tak kdo by věděl co stím tak prosím zasílejte odpovědi na email suhsi@seznam.cz dekuji

Linux nejsou windows a hry z windows se v nem pousti v emulatoru, ktery neni zdaleka dokonaly. Trosku dokonalejsi je Cedega, urcena primo pro emulaci windows pro hry, ale tu byste si musel koupit. Jinak si tez overte ze vam v Linuxu funguje akcelerace vasi graficke karty.

Bohuzel pokud je tato hra pro vas zivotne dulezita budete na ni muset windows nadale pouzivat.

Nechci navádet nebo neco pdobneho ale spis jen tak bokem :stuck_out_tongue:
OPENSOURCE,FREEWARE RULEZZZ
na warforech je CEDEGA k dispozici full i s aktualizacema dokonce je v balicku .rpm :wink: a LINEAGE pod ní funguje bez problému… A stou grafikou se nedivim ty kosticky se nejak vyresit urcite daji ale protoze emulujete je ptoreba vic cpu,ram,a buh ví ještě čeho :)) proto jsou hry “zasekanější” a nejdou tak plynule jako na wIn, ale pokud si stím chvili pohrajete jako (hlavně) configy ve hře, nastavení gnome,wine [cedegy] …

Pod Cedegou by Lineage mělo jet bez problémů. Pokud vím, tak jede dokonce i stabilněji než pod windows-nepadá při nedostatku paměti.

Hm díky uz jsem to rozchodil ale občas mi to vypadává a kecá to že to chce directX … Ale nevím jakou verzi mám dát na fedoru tak plz pomozte. Diky

no najskor by ste mali pozreť projekt pre podporu win32 hier pod linom,jedná sa o emuláciu takže rýchlosť hier neni taká svetlá…

*wine 0.9.53_je skorej pre klasické win32 apli
*cedega 6.0.3_je profi soft pre emul win32 games

vela zdaru…