HPLIP plugin k tiskárně Laserjet M1217

Dobrý den,
funguje prosím pěkně ještě toto fórum? Připadá mi, že je tu nějak mrtvo.
Nebo úplně všem Fedora fachčí na 100% a neexistuje problém, který by třeba bylo řešit?

Tak kupříkladu mě už delší dobu nefunguje tiskárna. Ať dělám co dělám, nejde nainstalovat hp plugin.

Takhle to vždycky dopadne:

Pogůglil jsem a našel podobné problémy, nicméně bez řešení.

Je to problém Fedory, nebo soudruzi od Hewlett-Packardů udělali někde chybu?
Má smysl to zkoušet v jiné distribuci?

Fedora funguje jako ďas, asi proto je tu ticho :slight_smile:

Chybí mi tu kroky, co se dělo před tou chybou. Jak to pouštíš a odkud jsi to vzal? Z repozitářů (hplib je v rpmfusion, pokud se nepletu, pak by to chtělo bugísek na ně) nebo stažené ze sourceforge (a tam bych se tomu, že checksum nesedí, ani nedivil :))?

hplip je normálně z repozitářů, ale vždycky po upgrade (distribuce) to chtělo stáhnout a instalovat ten nešťastný plugin. Zatím to vždycky proběhlo v pořádku a to mám Fedoru od verze 18.

Když to snažím instalovat v terminálu, dopadá to takto:


[root@pleione download]# sh ./hplip-3.16.10-plugin.run
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing HPLIP 3.16.10 Plugin Self Extracting Archive  100%  
Error importing HPLIP modules.  Is HPLIP installed?
[root@pleione download]#

HPLIP je instalovaný, v horní liště je ikonka, ta funguje, jenom ji chybí ten plugin.

Má smysl to zkusit všechno přeinstalovat?

A máš z repozitářů naistalované i hplip-libs ? a hplip-common ? Matně si pamatuji, že jsem musel něco z toho doinstalovávat. I když jsem měl nainstalované hplip. Možná to bylo jinak a kecám, už je to nějakou dobu zpátky. Ale každopádně bych to zkusil.

Fórum je nějak mrtvé. Ale je pravda, že už se mi dlouho nic neposralo.

OT: Bavili jsem se chvilku o stavu fora na LinuxDays a je tezko rict, zda jen lidi nemaji problemy, prestali pouzivat Fedoru nebo nemohou najit tuto stranku. Stejnym problemem ale trpi i ask.fedoraproject.org.

Mozna je to az prehnane, ale ja vidim problem v tom, ze se upousti od pouzivani pocitacu, kazdy patla vsechno na mobilu - ke konzumaci obsahu nikdo nic vic nepotrebuje. Stejny pripad je treba jabber - ten podle me taky brzo umre jako nejaka vetsi komunikacni platforma. Lidi pouzivaji asi FB.

Těžko říct. Na sociálních to taky moc nejede. Minimálně ne v případě Fedora CZ. Na FB se občas někdo zeptá, ale Google+ je úplně mrtvý a na Twitteru je interakce taky minimální. Možná, že už se lidi konečně naučili vyhledávat a řešení problémů si prostě najdou, protože na drtivou většinu z nich už existuje na webu řešení.

Propad aktivity na fóru se netýká jen Fedory. I forum.ubuntu.cz je na nějakých cca 10 % aktivity z roku 2008.

Jinak chat se v komunitě Fedory dost přesunul na Telegram. Není to sice vzorová ukázka open source služby, ale z těch populárních (Messenger, Whatsapp, Viber, Skype,…) je pořád zdaleka nejotevřenější. Používá se to pro komunikaci na Flocku nebo DevConf.cz, v místnosti Fedory je 560 lidí. Používáme to i pro Fedora CZ, akorát spíš jako chat pro uzavřenou skupinu lidí, kteří do mojefedora.cz nějak přispívají, než otevřený chat pro všechny, ale i to by šlo zařídit.

Jinak pořád se drží IRC, ale to je vyloženě pro komunikaci mezi přispěvateli. Mezi uživateli se nikdy moc nechytlo.

Myslím, že lidé přestali používat Fedoru, protože ta se postupně stala docela nepoužitelnou. Jeden příklad za všechny: pokud Fedora přestane být schopna provést triviální příkaz “mount /dev/sda /mnt/Data”, protože čtrnáct dnů předtím v mountpointu /mnt/Data vyhnil nějaký USB dongl, co pak? Hodina hledání v systému, co to vlastně blokuje, další - stejně beznadějné - hledání na webu. Pak chvíle láteření na systemd a reinstalace linuxu, po vzoru Windows. A Rezza z RedHatu to okoření nějakou vtipnou hláškou o tom, že komunita to tak chce…

mosaic napsal(a):

Myslím, že lidé přestali používat Fedoru,
protože ta se postupně stala docela
nepoužitelnou.

Hmm… to příliš nekoreluje se statistikami (přístupy k repozitářům, stažení obrazů,…), podle kterých od F20 vzrostla uživatelská základna skoro o 50 %.

Je fakt, že čistě návštěvnosti tohoto portálu uškodil přechod na doménu mojefedora.cz. Z toho se čísla nevzpamatovala ani po roce. To potom může mít přímý dopad na počet lidí, kteří chodí do fóra.