HP Laserjet 1000 - nestáhne se firmware po restartu

Ahoj,
mám následující problém s tiskárnou HP Laserjet 1000:
Tiskárnu se povedlo bez problémů nainstalovat přes HPLIP a normálně tiskne,
ale po restartu tiskárny nebo systému se nestáhne firmware z/do (nevím, co je správně) tiskárny a tiskárna se neaktivuje.
Můžu do ní klidně posílat úlohy a HPLIP tvrdí, že se vytisknou, ale fakticky se nic nestane.
Pomůže v ovládacím panelu HPLIP odebrat a přidat znovu tiskárnu nebo dát Download firmware.
Šlo by to nějak automatizovat nebo opravit? Nebo se mám obrátit přímo na HP?
Zatím jsem zkusil přidat uživatele do skupin lp, usb, wheel, jak jsem kdesi našel, ale nezabralo to.

Software:
Fedora 20 Xfce spin

hplip
hplip-gui
hplip-libs
hplip-common
verze 3.13.11

cups 1.7.0

Jestli potřebujete další detaily, tak se prosím zeptejte, netuším, co vše dodat. Samozřejmě můžu udělat nějaké pokusy.

To je poprve co slysim, ze je potreba i do tiskarny nahravat pri inicializaci firmware… no doba se meni, i tiskarny se evidentne prodavaji jako nedodelane zmetky a firmwarem se zaplatuje. No nic…

Podstatne pro nas bude spis to, co se v systemu deje pri

  1. pripojeni tiskarny (nestaci napr. “jen” vyndat a zandat kabel?)
  2. stisku Download firmware (to mi ale prijde spis jako download nekde z webu, do tiskarny z PC bych cekal upload)
  3. odebrani a pridani tiskarny

to nejzajimavejsi by melo byt v te dobe nekde v /var/log/messages, nebo nove journalctl -a -r

Omlouvám se za delší odmlku, ale bylo celkově málo času. Povedlo se mi problém uspokojivě vyřešit.
Ale nejdříve odpovím na otázky:

  1. nestačí vyndat/zandat kabel, jde o to, jestli byla tiskárna vypnutá nebo ne… Nicméně logy vypadají vždy stejně, ať už je v tiskárně firmware nebo není.
  2. Download firmware je poněkud zavádějící, ve skutečnosti se nahraje firmware do tiskárny. Stará se o to utilita hp-firmware. V logu se to nijak neprojeví.
  3. opět… nestane se nic, čím by se to lišilo od běžného připojení tiskárny

A teďka řešení:
Našel jsem na webu s bugy HPLIP, bylo sice pro Laserjet 1020, ale upravil jsem si jej. Jde o custom udev pravidlo:

/etc/udev/rules.d/99-custom_hp.rules

Load hp firmware for this printer.

ACTION!=“add”, GOTO=“hpmud_rules_end”

SUBSYSTEM==“usb”, ATTR{idVendor}==“03f0”, ATTR{idProduct}==“0517”, RUN+="/bin/sh -c ‘logger -p user.info HP Laserjet 1000 - loading firmware to Bus=$env{BUSNUM} Device=$env{DEVNUM} ; hp-firmware -n -y10’"

LABEL=“hpmud_rules_end”

Celé ty 2 řádky začínající SUBSYSTEM== patří samozřejmě na 1 řádek. V podstatě jde o to, že po připojení to hodí zprávu do logu a poté spustí hp-firmware, který čeká 10s (-y10) kvůli korektnímu připojení tiskárny do systému (to trvá cca 3-5s) a po těch 10s do ní pošle firmware. Vím, že to asi není moc uhlazené, ale funguje to. Přemýšlím, jestli to nějak oznámit přímo do bugzilly Fedory nebo rovnou na HPLIP.

Inspiraci jsem našel tady v tomto fóru - problém se bude pravděpodobně týkat mimimálně tiskáren LJ 10xx:
https://bugs.launchpad.net/hplip/+bug/187049

Díky, máti má právě tu HP 1020 a přesně s tímto mám problémy, mrknu na to.