HP dm3-1120ec přehřívání, hluk a uspání

Zdravím,
poslední dobou jsem přemýšlel o přechodu z Windows na Linux. Představení a vyzkoušení Developer verze Windows 8 byla poslední kapka. A řekl jsem si, že čím dřív odejdu tím lépe. Studuji VŠ se zaměřením na programování a s linuxem mam nějaké zkušenosti.Bohužel MacBook, který me vyhovuje a systém mac os X, ktery pouzivam ve skole je pro me finančně náročný.
Zalíbila se mne distribuce Fedora. Mám notebook HP DM3-1120ec ( specifikace: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dm3-1120ec-d149909.htm). Po nainstalování systému se notebook rozpálí a, že se na něm sotva dá udržet ruka a větráček jede naplno. Nevím čím to je - myslím si, že by to mohlo být tím - tento notebook má dve grafické karty (integrovanou ATI Radeon HD3200 a pak ATI Radeon HD4330) a systém asi nemá optimalizované ovladače. Jinak opravdu nevím. Dále by mne zajímalo jak se dá softwarove přepínat grafická karta, ktera se bude práve pouzivat.
Další problém je v tom, že pokud počítač uspím tak se už neprobudí.
Jinak jsem se systémem velmi spokojen až na toto.

Díky za Vaše rady.

Prehrivani je neprijemne. Ted o tom byla dlouha diskuse u vyvojove verze F16 a zatim se to svedlo na zapnute ladici informace v jadru, ale v F15 jsem o tom zatim neslysel.

Chtelo by to zjistit zda to je procesorem nebo grafickou kartou. Pouzivas otevrene ovladace nebo catalyst?

Dualni grafiky nemam, ale tento popis by mohl pomoci: