hledani zavislosti

Nainstaloval sem si Fedoru 7 na svuj notebook (Lenovo 3000 N100) a nevyhovuje mi utilita na zmenu frekvence CPU… proste power managment… takze sem si stahl utilitu PowerSave, ale bohuzel pri instalaci nesplnuju par zavislosti, problem je v tom ze nevim kde je sehnat, prolejzal sem google, a sic sem toho nekolik nasel, vetsinou to pod Fedoru nespadalo… jedna se o “devs, insserv, fillup, pwdutils, libresmgr.so.0.9.8”
Bylo mi doporuceno to nainstalovat pres yum, problem je ze v zadnem repositari co mam nic co potrebuji neni… mam standardni Fedora repositare+freshrpms+livna … a nevim jake dalsi najit, ktere by to mohli obsahovat.

V čem je ta Tvoje utilita lepší?
Používám tu standardní a plně mi vyhovuje - o nic se nestarám a frekvence se mění

Použít binárky pro FC6 nelze?

Neni spatna, ale vadi mi ze tu neni nejaky nastaveni profilu… pro el.sit a pro akumulator, a dale me trosku vadi ze kdyz to je na dynamiku, tak to prepina jen mezi 800mhz a 2ghz (moje min a max.) ikdyz se mi zda ze obcas tam problikne i neco mezi, ale to je vzacnost, nemuzu si nastavit od kolik % zatizeni CPU se zvysi nasobic apod. Hledam proste programek neco jako je NHC pro Windows.

btw ted me napadlo, ze tu mam jisty problem s nastavovanim jasu… nevis o tom neco? to ze kdyz snizuju jas pomoci klavesovych zkratek tak ho muzu uplne snizit, ale zvysit ho uz nelze zpet na 100%, pouze jen o par procent, pak uz prestane regulace nahoru reagovat. Jako by pro nej bylo maximum nejakych 40%, protoze kdyz mam 100% a snizim o jeden krok… tak nemohu zvysit zpet, muzu zvysovat jas az u tech dolnich hranic(na tech cca 40%). Nevi nekdo, co s tim, nebo cim to je? resim to tak, ze spustim program na spravu napajeni, kde jsou profily pro napajeni ze site a z baterie a jejich profilove nastaveni jasu. Najedu si na profil s napajenim z el.site(pokud zrovna jedu ze site) a hejbnu s posuvnikem jasu… mam ho defaultne na 100%, takze s nim jen skubnu a necham ho na 100%, cimz docilim ze jas je zpet na 100

doufam ze to jde pochopit z toho :smiley: docela sem to napsal silene koukam

Tak tyto veci jsem neresil - bud nic nedela, tak at se snizi frekvence a nebo kdyz neco dela, tak at maka.

Mam Intel® Core™2 CPU T7200 @ 2.00GHz a jede mi bud 1000 a nebo 2000MHz

Jake pouzivas graficke prostredi? KDE?
Tam je v “Ovladacim centru” primo zalozka “Sprava napajeni”

No ja bych rad mel napr. pri behu na akumulator pevne dano ze chci pouze minimum takt, a na el.sit mit nastaveno dynamicky, aby to jelo podle zateze… pri nejmensi zatezi minimum, pri mirnejsi aby se nasobic zvedl jen o neco a hodilo se to napr. na 1,3ghz apod. a na vetsi zatez, napr. od 50procent aby bylo 2ghz(cili max) ja mam Intel Core Duo T2450, bezici na 2ghz a 533mhz fsb

Ne, mam Gnome… a prave v tom SPRAVA NAPAJENI musim pak soupnout tim posuvnikem pro jas aby se to rozjasnilo.

Pokud neni RPM ktere si stahle primo urcene pro Fedoru, budou se ti zavislosti asi splnovat dost tezko. Instalace pres yum lze provest prikazem
yum localinstall jmeno_stazeneho_baliku
pokud ovsem pri tomto prikazu yum prohlasi, ze zavislosti nemuze splnit beznym a jednoduchym zpusobem nepujde toto rpm nainstalovat.

Utilitu jsem nasel naposledy pro Fedoru 5
ftp://ftp.pbone.net/mirror/ftp.sourceforge.net/pub/sourceforge/p/po/powersave/powersave-0.12.11-1.FC5.i386.rpm
tak kdyz uz tak bych zkousel instalovat toto rpm, ale moc bych fungovani tohoto programu neveril.

Ok, dik… pokusim se nainstalovat toto. Problem je ze u toho rpm co sem stahl predtim, nebyla zminena zadna distribuce pro kterou to bylo urceno, takze sem tipoval ze to bude standardne pro vetsinu

edit: Kaslu na to, driv se zblaznim nez nainstaluju ten Powersave :smiley: