Hľadá sa system-config-samba

Dobrý deň.

Dokázal by mi niekto zodpovedne povedať kedy bude konečne opravená systémová GUI utilita “system-config-samba”? Alebo existuje nejaká podobná plnohodnotná náhrada okrem ťažkotonážnych riešení ako webmin?

Ďakujem za odpoveď.
Užívateľ Fedora8 až Fedora34 (Mate desktop)

Utilita system-config-samba už bohužel nikdy opravená nebude. Vývoj v upstreamu už je několik let mrtvý, vlastně už ani upstreamové git repo projektu neexistuje a z Fedory byl balíček vyřazený před 4 lety.

O žádném jednoduchém GUI nástroji bohužel nevím, takže buď zmiňovaný Webmin nebo jsem kdysi viděl plugin pro Cockpit, ale je otázka, jestli je ještě vyvíjený.

Dobrý den,

Bohužel, se zdá, že toto bude zapeklitější problém. Na Fedora magazine vyšel (bohužel anglicky) návod pro SAMBA sdílení, ale je určený pro příkazový řádek, tak se bojím, že Vám to zrovna moc nepomůže. https://fedoramagazine.org/fedora-32-simple-local-file-sharing-with-samba/

P. S.: Pokud by se objevila jazyková bariéra, můžeme se pokusit pro Vás návod počeštit.

P.S 2.: Tady je ten cockpit samba plugin, mne se spustil, vice jsem netestoval https://github.com/enira/cockpit-smb-plugin

Stejny dotaz jiz u F33:

No nepotešili ste ma. Chápem, že vývojárom tá vec nechýba, zaobídu sa aj bez nej. Vyzerá to tak, že ich prestalo zaujímať to, že Linux používajú aj ľudia, ktorí v IT nikdy nepracovali.
Ďakujem za odkaz na cocpit + samba plugin. Vyskúšal som. Funguje to aj na Fedora34, len neviem či som tak spohodlnel, alebo prestávam tomu rozumieť, ale ľudia, ktorý to programujú zrejme už pri tom moc nerozmýšľajú. Pre zadanie share neexistuje možnosť ho vybrať z nejakého zoznamu. Je potrebné vedieť presné umiestnenie a samozrejme aj to, ktoré písmeno je veľké/malé, či je v názve aj pomlčka, alebo počiarnik a podobne. Iste, je možné si to naboku dať vypísať v termináli a skopírovať, len mi to prijde ako dosť otravné.

Me na prvni pohled prijde ten cocpit plugin proste jako formular, ktery vygeneruje smb.conf, takze je to holt jak pises, ale detaily jsem nezkousel. Osobne sambu pokud nemusim nepouzivam. Ladit jakekoli problemy se sambou/cifs zvlaste v kombinaci s ruznymi verzemi Windows je za trest.