Historie prohlížení souborů

Jsem uživatel Fedory 7 a 9 a prostředí Gnome. Při prohlížení dokumentů PS, EPS, PDF a jiných si prohlížeče pamatují stránku, kde jsem skončil prohlížení (čtení). To nemusí být vždy výhoda - zejména u dlouhých dokumentů (například manuál Gnuplotu), ke kterým se vracím pouze občas, je lepší začít první stranou a obsahem a potom přejít na vybrané téma. Jak se této funkce prohlížečů mám zbavit?

S tím asi také souvisí zpomalení otevírání různých souborů - zejména EPS, PS, PNG a PGM, které při práci často používám. V řadě skrytých adresářů v mém uživatelském účtu se nachází velké množství (řádově tisíce) souborů, které nějak souvisí s minulostí prohližení a práce se soubory. Na druhém uživatelském účtu, který užívám výjimečně, se uvedené typy souborů otevírají rychle (zde se ve skrytých adresářích nachází pár souborů souvisejících s historií prohlížení). Jak se mám korektně zbavit historie, aniž bych něco pokazil?

Dík.

V techto “skrytych” adresarich se prave nachazi ulozene informace aplikaci o tom, kde se v jakem dokumentu skoncilo a jejich dalsi nastaveni. Smazanim nebo lepe prejmenovanim adresare konkretni aplikace se zpravidla nic zasadniho nepokazi, pokud tam tedy nemas nejaka nastaveni na kterych zasadne lpis. Nicmene ta se daji proste zkopirovat z prejmenovaneho adresare.

MMCH: Neni v roce 2010 trochu neprakticke pouzivat Fedoru 7 a 9 misto 12?

Díky za rychlou odpověď. Z tvé odpovědi ale vyplývá, že asi neexistuje jednoduchý způsob, kterým by se nechala upravit uvedená funkce. Něco jako je ve webových prohlížečích: Může se nastavit počet dní, po kterou si prohlížeč uchovává data související s navštívenými stránkami, nebo se lze všech těchto informací zbavit naráz.

Starší verze Fedory mi fungují dobře a splňují většinu mých požadavků. Oba systémy používám ke svém zaměstanání, a proto vážím mezi časem nutným k instalaci a časem pro vlastní práci. Na systému si cením rychlé instalace celého systému včetně aplikací a dále tradičních GNU aplikací, například překladačů, Gnuplotu, TeXu, emacsu aj. Gnuplot z Fedory už bohužel zmizel (před Fedorou 7 jsem měl RedHat 8, kde byl mezi balíčky), a proto musí být zvlášť instalován. Ve Fedoře 12 chybí (k mé nelibosti) TeX, což byl hlavní důvod, proč jsem změnu systému zamítl.

Pěkný víkend.

Pokud se bavime o stadardnim prohlizeci = evince pak

Historie prohlizeni je zde:
.gnome2/evince/ev-metadata.xml

Nevidel bych jako velky problem dat si do cronu prikaz, ktery to jednou za cas smaze ci o malinko slozitejsi, ktery smaze pouze urcite dokumenty.

Jinak v F12 latex je. Jenom se jmenuje texlive-latex ci tak nejak vkazdem pripade mi funguje normalne z repozitaru.

Nasel jsem postup instalce zde:

yum - y install tetex-latex
yum - y install texlive
yum - y install tetex-IEEEtran

pdflatex documentname.tex
bibtex bibliography.aux

Pravdepodbne ten zpusob neexistuje. Nepises ovsem o jake aplikace se jedna a takoveto chovani je veci aplikace, nikoli systemu, takze pokud to tam autor nenaprogramoval jako volbu, tak to aplikace neumi. (Bohuzel to nemuzu vyzkouset, protoze F9 ani F7 uz nikde nemam, zrejme to ale bude xpdf?) Pokud by si chtel aby informace expirovaly, muzes si napsat wrapper, ktery dane konfiguracni soubory smaze.

Proti pouzivani starych verzi Fedory nic nemam. Nicmene v F12 je jak gnuplot tak TeX (TeXLive). Osobne jsem vzdy pouzival LaTeX. Cim dele clovek otali s aktualizaci systemu, tim vice casu pak stravi pri prechodu na novejsi verze - pokud se tedy jednou z nejakeho duvodu k tomu rozhodne.

Díky za odpovědi.

Měl jsem skutečně na mysli prohlížeč evince, který se mi instaloval s oběma Fedorami (7 a 9). Mimochodem, pod Windows používám GSView(+GhostScript), které si nastavení schovává pouze tehdy, když se mu to dovolí. Myslím, že také existuje pro Linux. Je to další možnost, jak problém obejít.

Když jsem psal o chybějících aplikacích, myslel jsem baličky na instalačním DVD-R Fedory 12, 32 bitů. Při prohlídce adresáře Packages jsem nic, co by odpovídalo TeXu a Gnuplotu, nenašel. O možnosti dodatečné instalace vím - dělal jsem to v případě Gnuplotu a Fedory 7 a 9. Je to ale práce navíc, zejména tehdy, když v době instalace nelze přistupovat na Internet.

To potom ano - pokud neni pristup na sit, tak tyto baliky na instalacnim DVD byt nemusi. Kdysi vydavala fedoraunity tzv. Everything spin, ale myslim ze pro F12 uz neni. Je tech baliku uz moc - ale pokud clovek nema jinou moznost, tak leda stahnout cely http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/releases/12/Everything/i386/os/Packages/ nelip na externi disk…

Jinak gsview je ve fedora taktez - ale opet asi nebude na instalacnim DVD - vychozi je evince a davat tam dva prohlizece PDF je holt zbytecne.