HD 2900XT

Zdravim vsechny, mam drobny dotaz. Kolega v praci by rad presel na Linux, ale vlastni tuhle (HD 2900XT) luxusni grafiku a obava se, po drobnych zkusenostech s Live distribucemi, ze se mu nepodari tenhle kousek rozpohybovat. Sam vlastnim nvidia karty a s ATI nemam sebemensi zkusenost, jen tusim, ze to nebude snadne. Ma nekdo zkusenost ? Diky pby.

HD 2900 podle me s Linuxovym ovladacem este mod nejde. Existuje opensource ovladac 2D - ale je experimentalni - tedy desktop na tom asi pustit pujde ale akcelerace zatim ani nahodou.

Jak je na tom oficialni linuxovy ovladac od ATI pro tyto karty nevim, ati na strankach pise ze je podporuje https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/catalyst_712_linux.html#173867
takze by melo stacit doinstalovat z repozitare livna (viz prirucka).

Ja mam grafiku HD 2600XT a beha mi na ni fedora 8 bez problemu.

Kolega ted zkousel posledni live sabayon, ubuntu i fedoru 8 a vubec nic. Nebyl jsem u toho, ale tvrdi, ze si vybere jazyk - spusti a po par vterinach je tma tmouci. Ocekaval jsem, ze to naskoci alespon v textovem rezimu, ale vubec nic. Dojdu se k nemu podivat jestli neco vyzkoumame spolu.

Problem je to, ze instalace probiha bud s vesa nebo radeon ovladacem, a jak ty jsou na tom s podporou HD 2900 to nevim…

Jestli tomu dobre rozumim, tak se muze stat, ze proste zadne Live CD, nebo DVD nezkusi - tudis nema cenu pousted se do instalace. Je to skoda, potreboval jenom malicko navnadit a sel by do toho.

LiveCD startuje rovnou do grafikeho rezimu. Ten ale zrejme s distribucnimi ovladaci nefunguje spravne.
Podle me instalaci v textovem rezimu pustit pujde a po instalaci hned doinstalujte ovladac od ATI, ten snad tuhle kartu podporuje.

Nevim jaky je rozdil mezi HD 2900XT a HD 2600XT, ale maestrolll pise, ze mu to normalne jede a otazka zni, jestli mu jela i Live distribuce, nebo az instalace.

A jeste jeden dotaz ze zoufalstvi, SATA mechanika doufam tenhle problem neovlivnuje, protoze v danem compu je vsechno SATA.

Opet se vracim k nevyresenemu problemu, jeste porad se to nerozjelo a ja se ptam, jestli nekdo rozesel tuhle grafiku 3D ve FC10 ?

Za vsechny poznatky dekuji.

Zeby se to samo nespravilo? To se mi nechce ani verit:
http://forum.fedora.cz/read.php?1,14485,14618

Ou, diky a omlouvam se za prehlednuti. Ona to fakt neni moje grafika, ani comp a ten clovicek nema ani nejmensi zkusenost s Linuxem. Jen tak ceka, az jeho draha a dokonala grafika v Linuxu pojede tak nejak sama. A ja mu slibil, ze se optam.

Uprimne bych taky rad aby fglrx pro Fedoru byl aspon v rpmfusion, ale nejak nam neni prano… nevim.

mam rovnaku graficku kartu a novu fedoru 10x64 rozbehal som tuto grafiku s plnou podporou aj 3D a pripadne compiz mi funguje uplne svizne bez problemou. a mimochodom na rpmfushion je pre fedoru fglrx.