Grub2-2.0-0.25.beta4

Instaloval jsem F17_64. Při startu se objevila nová verze zaváděče. Pokud v něm chci editovat, třeba připsat “3” pro spuštění systému v textovém módu, stisknu podle nápovědy “e” a jediné co funguje je pohyb kurzorem po řádcích textu. Číslice 3 na konci řádku ne a ne se objevit. Podobně nefunguje klávesa F10 pro start systému a všechny ostatní podle nápovědy. Je to dost odvaha dát betaverzi zrovna na tohle místo. Systém se může stát neopravitelný.

Shodou okolností jsem včera upravoval grub2 menu na notebooku - fungovalo. Teď jsem to vyzkoušel na virtuálu - funguje. Zkus kouknout do bugzilly, jestli se tam něco takového neřeší nebo na to založ ticket. Nějak se mi nezdá, že by byl grub2 nějak vázaný na (například) mapování kláves, ale možné je všechno…

“Systém se může stát neopravitelný.” Pořád je možnost live/rescue cd/usb :wink:

Neni to neco s klavesnici? Uz jsem zazil ruzna zverstva s USB klavesnicemi.:frowning:

Klávesnice má konektor PS2. Předpokládám, že nevadí jako výchozí čeština. Občas je textový mód nutný pokud s novou verzí jádra není k mání příslušný ovladač pro NVidia kartu.

IPl napsal(a):

Instaloval jsem F17_64. Při startu se objevila
nová verze zaváděče. Pokud v něm chci
editovat, třeba připsat “3” pro spuštění
systému v textovém módu, stisknu podle
nápovědy “e” a jediné co funguje je pohyb
kurzorem po řádcích textu. Číslice 3 na konci
řádku ne a ne se objevit. Podobně nefunguje
klávesa F10 pro start systému a všechny
ostatní podle nápovědy. Je to dost odvaha dát
betaverzi zrovna na tohle místo. Systém se
může stát neopravitelný.
Já nevím ale domnívám se, že tímto způsobem editovat grub není dobré, protože se změny neuloží. Je třeba ho editovat v Krusaderu či gnome commander podle environment.

Tímto způsobem mohu nastartovat systém alespoň bez grafiky, když nebyl k novému jádru ovladač NVidia karty, pokud je nyní k dispozici aktualizace mohu ji spustit. Pokud DOČASNOU změnu neudělám Fedora nenaběhne vůbec. Nicméně před psaním příspěvku byla prvotní chyba mezi klávesnicí a židlí.

?? Takze to editovni funguje?

Jinak je to samozrejme spravny postup, jak prave docasne zmenit parametry zavadni systemu. Upravy primo v konfiguracnicho souborech /boot/grub2/grub.cfg nejsou s Grubem 2 dobry napad, protoze konfig se generuje automaticky.