Grub sa nenainstaluje

Dobry den. Kupil som si novy disk nainstaloval som tal Win7. Potom som chcel spravit dualboot. Najprv som to skusal s live CD Fedora 13. Instalacia prebehla v poriatku ale jednoducho sa grub nespustil a nabehol windows. Tak som si stiahol Fedoru 14 DVD.
Instalacia prebehla v poriatku na konci este aj vypisalo ze instaluje boot loader. Ale po restarte zase nabehol windows, grub sa ani nezobrazil. Pozrel som vo windowse ci sa neda v nom nastavit ktory system sa ma spustat ale je tam iba Windows 7. Budem vdacny za nejake napady co moze byt problem. Dakujem

Co delaji W7 bohuzel netusim. Ale kdyz nastartujes z DVD do zachraneho rezimu, muzes zkusit pustit grub-install /dev/sda (sda musi byt jmeno tveho disku - prikaz fdisk -l) a uvidis zda to vypise nejakou chybu. Obecne je mozne instalovat zavadec bud do MBR nebo do oddilu disku. Pokud si Grub dal instalovat do oddilu disku, musis na nej udelat odkaz rucne v zavadeci W7 (pokud to nejak jde, nevim jak), nebo musis GRUB nainstalovat do MBR, tedy prepsat s nim zavadec NTLDR. GRUB pak sam prida i volbu startu jineho OS.

Ahoj. Dakujem za odpoved. Grub som daval instalovat do MBR. Vyskusal som spustit dvd do zachranneho rezimu a spustil som prikaz fdisk -l. Vypisalo mi Disk /dev/sda kapacita disku a podtim som mal vypis particii. Ale grub-install /dev/sda som uz nespustal, lebo ja som medzi tim skusil naistalovat openSUSE a ten riadne prepisal aj windowsacky zavadzac. Ale mozno raz ked sa rozhodnem preinstalovat opensuse na fedoru to vyskusam. Este raz vdaka.