GRUB-problem

ahoj.po dojeti instalace balicku,to po me vyzve abych vyndal DVD a resetnul pc a kdyz tak ucinim tak se napise pri bootovani v dosu GRUB a dal jsem to ani nehne.Mam dva disky jeden s XP a druhej s LINUX.Pokud zmenim boot disk v biosu na linuxovej tak mi napise ERROR LOADING OS

nevite jak dal ? dekuji

Ahoj nevím jestli Ti to pomůže, já mám taky na jednom disku XP a na druhém Fedoru a proto raději startuju počítač přes F8 kde si vyberu disk podle toho co chci spustit, omlouvám se že tonení nějaké odborné ale já jsem v Linux taky začátečník.

rekneme ze bych to chtel mit jako ty…tak jak vratim XP ? kdyz vypojim disk s linuxem tak mi pri bootovani xp hodi hlasku GRUP a at delam co delam nic nepomaha.Nevim si vubec rady,hledal jsem to tady na foru a nic jsem nenasel.Jestli mam napsat neco v zotavujici konzoli v XP nebo ja nevim.Potrebuji poradit

btw: kdybych chtel bootovat pres F8 tak jak by to vypadalo se zavadecem pro instalaco fedory 6 ? mel bych to vsechno nechat tak jak to je ?

dik

No jak jsem již psal jsem taky začátečník, ale při instalaci jsem v bodě kde chce počítač upravit disk pro Linux zrušil zatržítko disku na kterém mám XP a nechal jse ať si upraví sám ten kde mají být Linuxi nic víc jsem s tím nedělal. (ovšem jeden disk mám IDE a druhý SATA tak nevím)

Je to zvlastni ze jste nic nenasel. Protoze o GRUBu je toho tady spousta. Mozna jste jen v prohledavani fora nevybral ze se ma hledat vice nez 30 dni zpet.
O grubu je tady dokonce cela kapitola v prirucce:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6grub

K vasemu problemu. Bohuzel nevim proc grub nenastartuje menu. Pokud chcete nastartovat WXP mate dve moznosti.

  1. rucne kdy na onen “grub>” napisete

rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1

  1. prepsanim GRUBu zavadecem WXP
    nastartujete z instalacniho CD WXP a v rescue mode vyvolate prikaz fixmbr
    popsano zde: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6grub#odstraneni_zavadece_grub

Tim druhy zpusobem se pak jiz ovsem snadno nedostanete do Fedory. K tomu mozna slouzi ono F8 co pouziva sochin ale nejsem si jist ze to je univerzalni reseni. Navic byste musel nainstaloval grub na zacatek druheho disku.

Prvni vec, kterou bych ja zkusil je nastartovat z DVD Fedory do zachranneho modu (navod viz nahore) a spustit prikaz “grub-install /dev/hda” pokud mate prvni IDE nebo “grub-install /dev/sda” pokud mate SATA disk. Kdyz to nepomuze prepiste grub pomoc fixmbr a pak muzeme diskutovat dalsi varianty.