Graficka karta (rozliseni monitoru)

Prosim vas, mam nasledujici problem. Uzivam notebook ThinkPad R61 od IBM a na nem provozuji fedoru core 7. Muj problem spociva v rozliseni monitoru - pracovni plocha se mi krci pouze v levem hornim rohu a je velikosti 1024x768 ja bych ovsem uvital abych mohl vyzivat plnou velikost display-e, ale v moznostech ‘rozliseni obrazovky’ dalsi moznosti nejsou pouze mensi nez zminene rozliseni. prosim poradte, co s tim…
dekuju…

A mate spravne nastaven typ graficke karty? Pokud ano, budete zrejme muset zapsat parametry LCD do konfigurace rucne a to sice v souboru /etc/X11/xorg.conf. Zde na forum popsano mockrat.

Asi jsem se spatne vyjadril. Ja ani tak nepotrebuji zvetsit rozliseni celeho monitoru, jakoz roztahnout uzitnou plochu na cely monitor. Myslim, ze vse vysvetli priloha s mym zobrazeni => muj problem…

Priloha: http://www.janvanek.xf.cz/nevyuziti_plochy.png

Hm. Tak to sem este nevidel. Co v tom je za grafiku? Neni potreba doinstalovat balik 915resolution? Nenastavoval jste si velikost virtualni plochy? (V /etc/X11/xorg.conf byste musel mit neco jako Virtual a/nebo ViewPort - podrobnosti v man xorg.conf)

Jeste doporucuji vasi pozornosti stranky
http://www.thinkwiki.org/wiki/Installation_instructions_for_the_ThinkPad_T61

Dekuji za doporuceni stranek.

Sam ani nevim cemu bych tento problem prirknul - jestli je chyba v Linuxu, graficke karte ci displeji… Nicmene zkousel jsem nainstalovat SuSe 10.2 a vyuzivalo to normanle cely displej - zrovna tak i LiveCD SLAX

Tak nevim :frowning:


Grafika: Intel X3100, 256MB shared
Displej: 14.1" WXGA TFT(1280x800)

Tak jsem asi narazil na ten problem.
vypis xorg.conf :

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
Monitor “Monitor0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes “1280x800” “1152x864” “1024x768” “800x600” “640x480”
EndSubSection
EndSection

Otazka: Ted staci “pouze” vyznaceny radek smazat?
Nerad bych totiz aby mi zbucho graficke prostredi :slight_smile: a musel to nastavovat v shellu :frowning:

ViewPort x0 y0
This optional entry sets the upper left corner of the initial display. This is only relevant when the virtual screen resolution is different from the resolution of the initial video mode. If this entry is not given, then the initial display will be centered in the virtual display area.

Podle me se smazanim nic nestane - ani k horsimu ani k lepsimu - mmch: shell neni zadny strasak.:slight_smile: Suse10.2 i SlAX pouzivaji podle me starsi X server.

Skoda ze jste si neprecetl ten odkaz, ktery sem vam posilal, reseni je tam presne popsane. Jedna se o problem s TV out - ale proc to musim cist ja a ne ten kdo ma problem?!?!
http://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=11366

Prikazem:
xrandr --output TV --off
tento problem docasne odstranite.
Aby to tak bylo stale musite do xorg.conf pridat ci pozmenit sekce


Section "Monitor"
	Identifier  "TVOutput"
	Option 	    "Disable" "true"
EndSection
Section "Device"
	Identifier  "Videocard0"
	Driver      "intel"
	Option 	    "monitor-TV" "TVOutput"
EndSection

Tak vam mnohokrate DEKUJU - moc mi to pomohlo…