Grafická karta kompatibilní s CentOS7

Zdarec, mám technickou - sháním grafickou kartu do postaršího počítače, pasivně chlazenou, kompatibilní s CentOS7.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=000000000000000WI6
Cena do 1000Kč s DPH.

Děkuji za odpověď.

H.

Odkaz na tu základní desku je jen jako kterou máš že? Jestli chceš tedy nějakou jinou než tu integrovanou na základní desce, tak ti nezbývá, než si vybrat mezi AMD/nVidia a asi každý Linuxák ti doporučí nVidii, kde si vybereš už podle ceny mezi pasivními verzemi určitě sám, vzhledem k tomu, že na hry to asi nebude.

nVidii? Já myslel že lepší opensource ovladače má AMD.

No neřekl bych, respektive si nemyslím, že by nouveau ovladače byly kdo ví jak špatné v porovnání s těmi k AMD, nehledě na to, že v případě potřeby binárních jsou ty od nVidie úplně jinde.

Pokud chceš používat otevřené ovladače, tak od AMD. Pokud plánuješ nainstalovat uzavřené, tak nVidia. Obě společnosti udržují plnou kompatibilitu jejich ovladačů s RHEL a tedy i CentOS, takže já osobně bych asi šel do nVidia karty s uzavřeným ovladačem.

Ta integrovaná na desce je ATI Radeon HD 4200 - nemá podporu.
Nemám přehled, jak to s grafickými kartami dnes je, na linuxech mi vždycky stačil příkazový řádek - Debian,CentOS.
Na desktopu mám debian, chci si tam ale hodit CentOS, aby mě to nutilo s tím dělat a víc se s tím zžít :smiley:

Máte nějakou ověřenou, co bez problémů pojede?

Dík

A co je za problem s tou HD 4200? Ja mam integrovany Radeon HD 8510G a normalne funguje, taktez 2400, 3500…

Když jste se tak zeptal, zkusil jsem to ještě jednou, abych to neodbyl - CentOS7 nainstaloval nouveau a pohoda.
Verze CentOS-7-x86_64-DVD-1503-01.iso bez problému.
Předešlá verze mi jela jen v režimu vesa, nejely ani ty binární - nervydrásající :smiley:

Omlouvám se, dík

uzavřeno

Kdyby byl zajem, mam doma dve nVidie. GeForce 8400 (pravda, aktivni chlazeni) za dobre slovo a GeForce 9500 (krasny pasivne chlazeny kousek) za symbolickou castku dle dohody. Oboji jsem dloubodobe pod Fedorou provozoval a s uzavrenymi ovladaci zcela OK. Pod CentOSem bych ocekaval totez.