GPRS s Nokia6021, bluetooth MSI Star Hub a O2

dobrý den, vlastním telefon Nokia6021 a bluetooth který je součástí uvedeného USB hubu, a jsem čerstvým a ne příliš zkušeným uživatelem Fedora 5. Podařilo se mi dle tohoto návodu http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=152 dostat až do fáze kdy mi modem odpovídá, dokonce Kppp zahlasí ověření hesla a ostatní náležitosti a nakoec se dozvím, že jsem on-line dokonce naleznu svou aktuální IP adresu, ale “netečou” ke mě žádná data nepřihlásím se na ICQ ve FF ani jinde se nenačte žádná stránka. Neví někdo jak to?

ještě uvedu postup:

[root@fedora ~]# hcitool dev
Devices:
hci0 00:11:09:0B:B1:EE
[root@fedora ~]# hcitool scan
Scanning …
00:14:A7:65:91:A5 Nokia 6021
00:02:72:C8:FB:D6 NOTAS
[root@fedora ~]# hcitool cc 00:14:A7:65:91:A5
[root@fedora ~]# hcitool lq 00:14:A7:65:91:A5
Link quality: 255
[root@fedora ~]# hcitool auth 00:14:A7:65:91:A5
[root@fedora ~]# rfcomm connect hci0 00:14:A7:65:91:A5
Connected /dev/rfcomm0 to 00:14:A7:65:91:A5 on channel 1
Press CTRL-C for hangup
Disconnected
[root@fedora ~]#

postup na konzoli se liší v posledním řádku autor návodu na linuxsoft radí použít sudo mně, ale hlásí, že neexistuje a na CD jsem ho nenalezl. Ale takhle se taky připojí a doufám že je to jedno.
Dále jsem použil grafické rozhraní Kppp (přeze všechno je to pohodlnější a hlavně jsem se tak dostal nejdál :slight_smile: ) s naproto identickým nastavením jako ve zmíněném návodu. Neví někdo v čem by mohla být zrada?
Není např. v tom telefonu, který už ve win funguje minimálně divně (jedině přes firemní soft)?
Díky Milan

Mno… problemu muze byt vicero. Az se pres ppp pripojite, zkuste
ping www.seznam.cz

a uvidite jesli

  1. se vam resolvne DNS (tzn. mate spravne nastavene DNS servery)
  2. projdou vam pakety na seznam.cz

ne ping také nefunguje:

ping: unknown host http://www.seznam.cz

DNS by v případě GPRS mělo být automatické?
Aspoň ve win to tak mám a bylo to i na starym bohužel už nefunkčmím telefonu (samsung).
Milan

No… to zalezi jak to mate nastavene. Prekvapuje me ale ze by se vam pridelilo IP a pritom nemate DNS. Tzn. zkontrolujte nastaveni kppp. Hodte sem co mate v /etc/resolv.conf po tom co se pripojite.

omlouvám se za delší odmlku, ale byl jsem odvolán k jiným povinnostem.

obsah /etc/resolv.conf je tento


# generated by NetworkManager, do not edit!



nameserver 192.168.0.2


nameserver 160.218.10.200	#kppp temp entry
nameserver 160.218.43.200	#kppp temp entry


takhle mám ty ip adresy
http://www.mis-blog.wz.cz/statistiky_kppp.png

jezis malej moment ja asi vím ja budu mit na svy sitovce ten DNS 192.168.0.2 zkusim to zrusit a este se ozvu, ale myslim ze je to doma :slight_smile:

tak v admnistraci fóra je už asi vidět že jsem neuspěl (přihlásil jsem z win). Aktuální obsah souboru obsah /etc/resolv.conf je


# generated by NetworkManager, do not edit!

nameserver 160.218.10.200	#kppp temp entry
nameserver 160.218.43.200	#kppp temp entry

No to nechapu… kdyz vam prijdou pakety od dhcp serveru s ip adresou i s nameservery, jaktoze nechodej dalsi?! Co firewall pro ppp0?

Firewall mam pro “jistotu” :slight_smile: vypnutej úplně, aby se do toho nemontoval. Samozřejmě až se dostaví úspěch tak ho rychle zase zapnu (tohle sem udělal v afektu).
Asi zkusím dneska večer novou instalaci třeba už sem tam předchozím kutěním něco pohnojil, pak se případně ozvu (možná už z Lin :slight_smile: ) zatím díky.
Milan

Nevim sice už je to starý dotaz, ale přece jenom si myslím, že by bylo dobré zkontrolovat toto: AT+CGDCONT=1,“IP”,“internet” je to ten inicializační příkaz.