Gnome Boxy

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na Gnome Boxy. Fedoru momentálne skúšam, 2.deň. Chcem sa na nej učiť administráciu linuxu. Skôr taký úvod. Avšak snažím sa spustiť fedoru aj v Gnome Boxy a fedoru mi nespusti.

Predpokladám to bude virtualizáciou na mojom PC. Nedá sa povoliť.

Dá sa to obísť?

Ďakujem.

Boxy by měly fungovat i bez hardwarové virtualizace zapnuté v BIOSu, ale výkon je tak žalostný (a to není jen věc Boxů, ale obecně si na tom vylámou zuby všechny virtualizační nástroje), že to není na nějakou rozumnou práci. Možná na nabootování do systému bez grafiky to je použitelné, ale rozhodně ne pro systém s desktopem.

Co přesně s tím chcete dělat? Na různé zkoušení může být ve vašem případě vhodnější kontejner. Takový Toolbx se používá velmi jednoduše a žádnou virtualizaci nepotřebuje. Můžete si tam experimentovat s Fedorou, rozbít ji a vytvořit si nový kontejner.

Dobrý deň,

práve od základov by som sa chcel učit.

Aspon podla tohto kurzu.

Ďakujem.

Lehce jsem ty kurzy proklikal a přijde mi, že na to by ten Toolbx stačil. V tom kurzu začínají instalací Fedory do virtuálního stroje, ale to je hlavně pro ty, kteří Fedoru nemají přímo na počítači, což vy máte. A pokud si ty kurzy nechcete zkoušet přímo na produkčním systému, tak fakt doporučuju Toolbx, který vám dá příkazovou řádku nad kontejnerem, který si můžete klidně rozbít. Navíc to připojuje domovskou složku ze systému, takže tam má člověk k dispozici svoje soubory apod.