glxgears

Porad si nejsme jistej ze mi ATI drivery + 3d akcelerace beha v poradku (sparvne)
Jak to zjistim? Nemam sajn ale Celestia space simulator se mi vzdy sekne (poprve se sekala hned - ted jsem reinstaloval dirveyr a seka se az po chvili)

To samy mi delaji win + ati drivery Problem je ze mam spatny AGP (asi) a kdyz jse zaply na 8x (sekaji si mi hry/padaji/mrzne pc) - staci prehodit na 4x (stejne v tom neni zadnej rozdil) pak mi wokna + hry + 3d behaji jak hodinky

Da se to preponout/zjistit stav i v Linuxu?
Muzete mi prosim nekdo vypsat glxgears co vam hazi za cislo pri frm?

Dik moc za spolupraci…

  1. glxgears nejsou benchmark (chudak autor, to vsude troubi do sveta a uz je z toho sedivej), je to pouze utilita ktera umoznuje zjistit zda akcelerace funguje nebo ne. Tecka. :slight_smile:

  2. Rychlost agp jde obcas nastavovat v biosu

  3. V Linuxu to taky nejak pujde, ale z hlavy vam to nereknu. Hledejte mezi parametry fglrx driveru, a v man xorg.conf nebo na netu. (Nekde jsem to videl - ale bylo to mozna pro nvidii.)

  1. Aha to jsem nevedel Sry:)) Jdu mrknout do navodu ale kdybych nenasel tak dle hesla: Napred se ptej pak hledej:) se zeptam: Jak poznam funguej li? Proste bezi li to = funguje?:slight_smile:

2)Vim ale pod Win to moc nejde I kdyz si nastavis 4x tak ati drivery + catylist cvkanout hodi na 8x :frowning: takze tomu moc neveriim a celestina se porad nerozebhne = beru to jak prvotni info pro me beha li to spravne ci nie…

  1. oki doki jukni

Dik moc

ad 1) glxinfo | grep render
direct rendering: No
OpenGL render string: Mesa GLC Indirect

nebo pro ati obdobne ale fglrxinfo

Toto rika ze 3d akcelerace nefunguje pres HW ale pres softwarovou emulaci Mesa.

Na glxgears to poznas akorat tak, ze kdyz je pustis bez DRI tak je FPS znacne mensi nez kdyz je pustis s DRI (direct render).

S tim agp fakt nevim. Diagnostikovat se to da min takle:
dmesg | grep -i agp
Linux agpgart interface v0.101 © Dave Jones
agpgart: Detected an Intel i815 Chipset.
agpgart: AGP aperture is 64M @ 0xf8000000
agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.
agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 1x mode

Jedine co jsem nasel je v “man radeon”
Option “AGPMode” “integer”
Set AGP data transfer rate. (used only when DRI is enabled)
1 – x1 (default)
2 – x2
4 – x4

to zrejme ale nefunguje pro fglrx - chce to vyzkouset. Precti si tu manualovou stranku.