Glabels UI - problém s umístěním dialogu vlastnosti objektu

Zdravím,
mám problém v gLabels. Než kliknu a vyberu objekt k editaci je vpravo zobrazeno prázdné místo pro dialog “Vlastnosti objektu”. Při kliknutí na objekt se zobrazí dialog “Vlastnosti objektu”, jenže je jinak veliký než “prázdné místo” - pokud není vybráno nic. Výsledkem je, že se štítek - editační pole vlevo - hýbe vlevo a vpravo. To je hrozně otravné, zejména když při výběru objektu myší nekliknu velmi krátce, to se pak posune i vybraný objekt.
Viz screenshoty.
Bez vybraného objektu:

Vybraný objekt:

Dělá to i Vám? Používám Fedoru 28, gLabels distribuční v3.4.0, ale dělá to i když si zkompiluji nejnovější v3.4.1.

Hezky je to vidět na tomto videu - od 1:02 začíná něco kreslit a pokaždé se mu hne editační okno…

Našel jsem a napsal si hack, který to řeší částečně i když dost uspokojivě :slight_smile:

diff --git a/src/view.c b/src/view.c
index 69590b8..ad74c88 100644
--- a/src/view.c
+++ b/src/view.c
@@ -728,8 +728,8 @@ draw_layers (glView  *view,
         canvas_w = gdk_window_get_width (bin_window);
         canvas_h = gdk_window_get_height (bin_window);

-        view->x0 = (canvas_w/scale - w) / 2.0;
-        view->y0 = (canvas_h/scale - h) / 2.0;
+        view->x0 = 1;
+        view->y0 = 1;
         view->w  = w;
         view->h  = h;

Lepší by bylo udělat fixní velikost prázdného místa vpravo. Ale popravdě řečeno se vůbec nevyznám v programování pro GTK - dělám s wxGTK. A nepodařilo se mi to najít :slight_smile:
No na tomhle se už dá stavět bug report…

Dělá mi to taky. Ano, je to chyba. Minimálně u dostatečně velkého okna by to dělat nemělo. Nahlásil bych to v upstreamu. Otázka je, nakolik se budou ochotní tomu věnovat, protože aktuálně celou aplikaci přepisují do Qt.

Díky za potvrzení. Nenapadlo mě hledat na YT, kde to lidi předvádí… Velké okno nepomáhá (2560x1440) - vždy se uvolní nějaké místo a program to centruje.
Souhlasím, že vývoj toho programu celkem vázne. Zkusím časem i tu QT verzi.
S tím “patchem” to funguje podstatně lépe, pokud ovšem není málo místa pro “Vlastnosti objektu”. Pak pomůže větší okno.
Teď se neumisťuje prac plocha doprostřed, ale vlevo:

Zkusím to nahlásit a tu opravu používat delší dobu a třeba najdu jak to opravit lépe…
Díky