Flatpak buildovani aplikace

Snazim se vybuildovat aplikaci fwbackups do flatpaku, ktera je zatim dostupna v repozitarich fedory z verze 29. Novejsi rebuildy nejsou.
Bohuzel jiz nejde vybuildovat ani jako rpm balik ani na centos7 a 8, protoze nektere baliky python-crypto python-paramiko python-gtk2 python-glade2 python-notify nejsou jiz dostupne.

Snazim se vytvorit flatpak build, jedina platforma, kde to jeste snad pujde je debian 10, kde jsou zatim dostupne zavisloti pro buildovani.
Vsechny nalezitosti, zavislosti pro buildovani flatpaku mam splnene. Postupuji dle navodu, ale hlasi mi to neaktualnost intltool ve verzi 0.35, coz neni pravda. V systemu mam verzi 0.52.

Nejsem jediny, kdo ma takovy problem.
Bohuzel jsem zatim neprisel na to, jak tovyresit
Muze mi nekdo poradit, navest, jak se zbavit tototo erroru?

Diky

Ahoj!
Kouknul jsem se, jak složité je ten fwbackups zaflatpakovat, ale upřímně to nevidím nadějně. fwbackups závisí na hromadě python2 závislostí (proto taky nejde vybuildovat jako rpm), které se z Fedory odstranily. Nemluvě o tom, že fwbackups rpm je bez maintainera a mrtvý.

Pokud ten fwbackups chceš opravdu hodně zaflatpakovat, doporučil bych ti spíš “non-Fedora” flatpak, flathub je vůči python2 věcem obecně přátelštější.

1 Like