Firefox repozitář

Zdravím,

mám dotaz ohledně aktualizací posledních verzích Firefoxe. Žádný konkretní repo jsem k tomu nenašel a rpmfusion mi stále nabízí pouze verzi 4, ačkoliv 21.6.2011 už vyšla 5. verze. Vím, že si tuto verzi můžu stáhnout přímo ze stránek Mozilly, ale ptám se, zda neexistuje i nějaký “repo způsob”.

Fedora užívám teprve chvíli, předtím jsem byl uživatelem Ubuntu, pro které jsou například repozitáře jak pro stabilní tak i pro beta verze Firefoxe.

Díky za info.

Fedora se drží určitých zásad ovládání a nových verzí. Třeba vybojovali těžce výjimku pro KDE 4.7 ve Fedoře 15, a je to i důvod, proč ti Fedora 15 aktualizaci na nový Firefox sama o sobě pravděpodobně nenabídne. To jsou teoretické kecy o přístupu Fedory. Praktická odpověď na tvou otázku je http://repos.fedorapeople.org/repos/spot/firefox5/

Díky za rychlou odpověď.

Stále mě to víc a víc utvrzuje v tom, jak moc je Fedora uzavřená, obzvláště pro člověka, který předtím používal Ubuntu, které zrovna na software je docela dost bohaté. Takže si asi budu muset zvyknout na neaktuálnost balíčků vzhledem k ostatním distribucím. Nicméně aplikace, které potřebuji, tak jsou ve Fedoře dostupné, takže jí dávám i nadále šanci.

Uzavřená rozhodně není, spíše naopak. Drží se prostě určitých konvencí, které se někomu mohou líbit, a někomu ne. To už je ale ovšem o té volbě. Ubuntu sice moc neznám, ale tam to s Firefoxem 5 v aktuální stabilní verzi taky moc růžové nebude, tedy oficiálně (nebo se pletu? klidně se nechám poučit).

Tak to také nevím, už ho delší dobu nepoužívám.

V koji uz Firefox 5 je, takze pravdepodobne bude i v fc15. Zatim to jeste neprolezlo do testovaciho repa.
Odvazni mohou testovat :slight_smile:
http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=37

No vida, asi usoudili, že nové verze Firefoxu nejsou co bývaly a začali to chrlit jako Chrome :wink:

Firefox 5 má ve svém repozitáři Remi: http://blog.famillecollet.com/post/2011/06/12/Firefox-5-beta-en Nedočkavci můžou čerpat od něj… K tomu, jestli se Firefox 5 dostane do stávající Fedory, se něco řeší na bugzille, ale nezkoumal jsem.

Imho, pokud firefox zkrátil vývojový cyklus, tak by se to mělo změnit i v konvencích: “nová verze Firefoxu by měla vycházet každých 6 – 12 týdnů” (viz http://www.mozilla.cz/zpravicky/funkcnost-firefox-5-bude-dokoncena-pristi-tyden/). To by se s každou novou Fedorou vynechala ~jedna verze… :slight_smile:

Tak ono to bylo snad nějak tak, že se tou novou verzí nesmí moc změnit používání toho produktu atd… prostě look & feel. Což když to chtějí chrlit tak často se asi moc měnit nebude, takže to vlastně nijak konvenci neporušuje :wink:

Este ze pouzivam seamonkey… :slight_smile:

Zdravím,

netušíte kdy by se repozitář pro Firefox 6 (vyšel 16.8.2011) měl objevit zde? http://repos.fedorapeople.org/ Či někde jinde?

Na fedorapeople se objeví, až se objeví. Tam si může dávat každý co chce a kdy chce. Ale myslím, že časem se spot rozhoupe a přidá ho, stačí čekat http://repos.fedorapeople.org/repos/spot/

Jinak Firefox nepoužívám, ale měl by snad být i ve Fedoře ofiko cestou http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=259016

V F15 je normalne aktualizace na FF6.