Firefox 38.0.5

Dobrý den,
poslední verze prohlížeče mi blokuje přístup:
Při spojení s rezervace.hcentrum.net nastala chyba. Při komunikaci protokolem SSL byl v inicializační zprávě typu Server Key Exchange obdržen slabý klíč typu Diffie-Hellman. (Kód chyby: ssl_error_weak_server_ephemeral_dh_key)

Konzultuji to se správcem serveru a on praví, že to funguje. Má pravdu, protože ta samá verze prohlížeče (38.0.5) Firefox na Win XP tuto chybu nehlásí. Stejné to je na F21 i F22. Prosím o radu co mám udělat aby to fungovalo i na Fedoře. Předem děkuji.

Zdravim, je to nahlaseno jako bug, tu mas vic info. Priznam se, ze jsem to cele neprocital, ale v poslednim prispevku mas uveden workaround, ve Firefoxu jdi do about:config a zmen nasledujici na false:

security.ssl3.dhe_rsa_aes_128_sha=false

Nemá pravdu a používá slabé klíče… Zkontrolovat a opravit si to může pomocí: https://weakdh.org/sysadmin.html

Testovat bezpečnostní chyby na Windows XP je, slušně řečeno, nepěkné :slight_smile:

Děkuji moc za radu. Nastavení pomohlo.

Adminovi jsem to nahlásil, ať použije silnější klíče. Na XP to netestuji. Jen jsem konstatoval, že to tam funguje. XP používám jen málo, jen na aplikace, které neumím ve Fedoře. Např. Eurosportplayer (silverlight) nebo zoner photo studio. Díky