Firefox 2 v FC6

Ahoj, jak uz rika nadpis tematu, proste nevim, jak doinstalovat Firefox 2 do FC6, tak aby nahradil Firefox 1.5.10.
Zkousel jsem vsechno, prohledal jsem gogle i tohle forum, ale nevim si rady. Ten rpm balicek (od toho Frantika) hlasi nejaky kolize a nejde nainstalovat. Jediny reseni, ze jsem proste rozbalil archiv Firefoxu 2 z czilla.cz do slozky Firefox 1.5.10, jenze pri aktualizaci Fedory se tam opet natahla 1.5.10, tak potrebuju nejaky inteligentnejsi reseni, kdyby jste mi mohl nekdo napsat nejakou kucharku, byl bych vam vdecen.

http://forums.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=134143

Proč FF2? Používám to, co je standardně v repositáři (1.5.0.10), přicházím tím o něco?

To funtomas : Kdyz ja neumim moc dobre anglicky a vtom foru tomu, co tam radi nerozumim. Neco o rpm balicku pro Fedoru 5 ? (To mam jako nainstalovat do FC6 ?)

To Bevel : Ano, minimalne je FF2 o dost rychlejsi.

Já to teda neinstaloval, ale zřejmě podle

Important: EDIT3: I have set it as repository. It covers only FC6 for i386 now. All you need is download feannatar.repo and copy/move it to /etc/yum.repos.d/. Then you can install firefox2 with yum or yumex or whatever else you use.

Stačí stáhnout repozitář http://feannatar.hostuju.cz/fedora/files/feannatar.repo, hodit ho do /etc/yum.repos.d/ a pak FF2 naistalovat přes yum, yumex apod…
Ale radši počkejte, jestli můj odhad někdo potvrdí :slight_smile: A také si myslím, že po instalaci FF2 by bylo vhodné ten repozitář nastavit na enabled=0

Ja jsem si stahnul tar s dvojkou z webu FF, nekam rozbalil a spustil. Fungovalo to, tak jsem si prepsal v pouzivanejch ikonkach, ze se ma poustet tenhle FF misto toho puvodniho a funguje to OK.

http://forum.fedora.cz/read.php?1,5825

Z důvodu kompatibility rozšíření řeším tento problém již od vyjití FC6. Vyzkoušel jsem, a myslím, že celkem důkladně otestoval čtyři varianty instalace FF 2*. Dvě z nich se mi jeví jako zcela nevhodné - použití FF z repozitáře development a z repozitáře remi.collet. Obě varianty mají tu zásadní nevýhodu, že odstraňují ze systému FF 1.5*, čímž způsobují problémy se závislostmi příbuzných aplikací (galeon apod.). Balíček z dílny, již doporučuje Bevel o tři příspěvky výše, jsem zkoušel v začátcích - měl tu nevýhodu, že neustále měnil hosting, nestíhal nové minoritní aktualizace FF. Takže nakonec mi jako vítěz vyšel Swiftfox, jenž používám nejdéle a bez byť jen náznaku sebemenšího problému.

Vsem dekuju za rady, rozhodl jsem se pro ten Swiftfox. Opravdu vyborny, moc dik. Akorat jeste prosim te, nejde to nejak jednoduse pocestit ?

Podle me by do toho mel jit nainstalovat cesky xpi stejne jako do firefoxu - stahnes ze stranek czilla.cz.

Ahoj tady mas odpoved. Staci pouze hledat. Me firefox funguje komlet v cestine. Staci pouze stahnout balicek a spustit.

Autor: Hypnos (—.ethostream.cz)
Datum: 11.03.2007 12:29

Ahoj pokud nekdo chce firefox 2.0 tak si ho muzete stahnout ve tvaru rpm na adrese
http://remi.collet.free.fr/index.php?2007/02/24/302-firefox-2002-1

O instalaci češtiny do swiftfoxu
Jen se dnes pochopitelně jedná již o novější verzi.