Fedorácký zavaděč - jak s ním pryč?

Zdravím,
asi před X lety jsem si nainstaloval Fedoru (tehdy byla novinkou verze 8) na počítač s XP. Normálně se mi nainstaloval zavaděč na disk a já mohl bootovat obojí operační systém. Dnes jsem chtěl ale disk s Fedorou odstranit a nahradit ji Ubuntu. Bohužel, když jsem to udělal, tak místo načtení Ubunťáckého GRUBu se mi načetlo tohle:

http://imgway.eu/get.php?img=6993

Bohužel nemám tušení, co jsem při instalaci udělal špatně, (to je spíše otázka na ubuntu fórum, kde ale bohužel nejde registrovat, protože už den čekám na aktivační kód, který jsem si nechal zasílat 5x a pořád nic).

Předpokládám, že bude potřeba nějakým způsobem odebrat celou fedoru i se zavaděčem, aby byl prostor pro nový GRUB který se zapíše s instalací Ubuntu ?!

Protože jsem ale potřeboval alespoň jeden OS funkční, musel jsem znovu nainstalovat Fedoru 8, čímž se celý problém úplně (doufám na dočasnou dobu) vyřešil tím že jedu tak jako dřív, nicméně, změnu distribuce bych chtěl.

PS: bootovat live ubuntu a opravovat zavaděč přes terminál podle návodu http://wiki.airdump.cz/Oprava_GRUB jsem zkoušel, bohužel bez znatelné změny.

Předem děkuji za odpověď.

Nechci ted kecat, ale během instalace ubuntu, se tě to neptalo, jestli chceš nahradit stávacjící zavaděč, nebo ponechat starý? Mám silné tušení, že se na to ubuntu ptá, když grub najde už nainstalovaný, a při volbě ponechat to tak nějak podobně dopadne jak na tom obrázku. Při volbě nahradit to ovšem funguje tak, jak má.

Jak pise vain, toto muze byt pravdepodobna pricina problemu. Pokud chce problemu predejit v prirucce mame kapitolu, ktera popisuje to na co se ptas:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:f8:odebrani