Fedora

Pěkný den, po čase jsem se rozhodla že se pokusím dát laťku výše na Fedoru. Ráda bych se optala jak na zdroje, nastavení. Jakým zbytečně chybám se vyvarovat a podobně. Jsem odkojená Ubuntu a Mandrivou (Mageia). Preferuji prostředí Mate, mám stažené Fedora-MATE_Compiz-Live-x86_64-31-1.9.iso . Děkuji za Vaše postřehy a rady.

Tak první problém dnfdragora mě hlásí chybu

Vyskytla se chyba klienta dnfdaemon:
g-io-error-quark:
GDBus.Error:org.baseurl.DnfSystem.LockedErr-or: dnf is locked by another application (36) Děkuji za radu.

DNF, což je správce balíčků ve Fedoře, kvůli integritě neumožňuje běh více operací naráz, tudíž jej může vždycky používat jenom jedna aplikace. V tomto případě vám dnfdragora říká, že nemůže DNF používat, protože je zamčené pro použití jiné. Nevím, co přesně je ve výchozím stavu nainstalované ve Fedora MATE, ale typicky to bývá něco, co pravidelně kontroluje aktualizace.

Jinak máme tady celou příručku o Fedoře formou wiki. Na nějaké tipy, co udělat po instalaci, je dobré se mrknout na články typu “things to do after installing Fedora”, ale jen pro inspiraci, ne vše tam je úplně dobrý nápad.

Máme i chat na Telegramu, kde je 100 lidí. Tam se taky může člověk ptát na tipy a rady.

Děkuji mnohokrát za rady, prostuduji si to :slightly_smiling_face: