fedora ve virtualboxu

Dobrý den, mám problém s instalací fedory 20 na virtualbox. Při výběru jaký systém nabootovat si vyberu Boot Fedora Live Desktop 20 1, napíše to “Fast TSC calibration failed” a konec, dál se nedá nic dělat a musím restartovat virtual. Když zkusím vybrat specifickou architekturu tak se nestane nic. Nemáte s tímto někdo zkušenosti nebo nevíte jak problém vyřešit?

Díky

Zkus overit stazene medium. zda je ok…

DVD jsem včera dostal přímo od Red Hat z výroby, takže by mělo být funkční

Ta hláška “Fast TSC calibration failed” je jenom informativní a neměla by ničemu vadit. Problém tedy bude někde jinde. To lisované DVD od Red Hatu je vlastně jedno velké ISO vytvořené z 10 oficiálních live ISO (5 různých desktopů z obou architektur). Je možné, že takto spojené ISO nedokáže VirtualBox rozdýchat.

Jak budeš po nabootování z toho DVD v GRUBu (zavaděči, kde jsou na výběr jednotlivé desktopy), stiskni tlačítko “e” a z bootovacích parametrů odmaž rhgb quiet a potvrď to. Potom bys měl dostat textový start systému a možná se tam dozvíš víc o důvodu, proč to nejde.

Takže nevím kde je chyba, po zmáčknutí “e” se nic neděje a když jsem zkusil si stáhnout nový ISO fedory 20, hodil jsem to na dvd a z něj nabootoval, tak se taky nic nestalo. Je možná chyba někde ve Virtualboxu?

Když stáhneš ISO tak to nevypaluj. Při vytvoření virtuálního OS ve Virtualboxu zvol jako bootovací medium to dané ISO.

Jak píše Dandim, je zbytečné to vypalovat. Stačí si to ISO připojit jako virtuální mechaniku. Je to výrazně rychlejší a hlavně vyloučíš problémy spojené s vypálováním a načítáním z DVD.

Jakou verzi VirtualBoxu používáš? Bylo by dobré, abys měl nejnovější 4.3.6. Tvůrci VirtualBoxu docela rychle reagují na nově vyšlé distribuce a starají se o kompatibilitu. F20 je ale pořád mladší než poslední vydání VirtualBoxu.

Ted jsem to zkousel ve WXP Virtualbox 4.3.6 (+extension pack) a s pomoci Fedora-20-i386-netinst.iso jako primarni IDE CD/DVD a normalne to nastartuje. Sice se zobrazi hlaska o TSC, pak cela obrazovka “zbela” ale start dal pokracuje az do grafickeho instalatoru.

Díky moc za rady, nevím, co se stalo, ale zkusil jsem to dnes a funguje to bez problémů s tím lisovaným DVD. Přitom žádná změna neproběhla (alespoň ne rukou uživatele).

Mně osobně se podobná věc stala s qemu-kvm kvůli neschopnosti linuxového kernelu vypsat chybu při nerozbalení initramfs z důvodu málo místa v RAM. Už podruhé jsem nad tím strávil celý den, protože jsem si hned nevybavil, že už se mi to stalo.