Fedora nejde nainstalovat

Koupil jsem si knihu Linux Fedora Core 5 s instalačním DVD. V Biosu jsem správně nastavil první boot DVD mechanika. Potom jsem dal DVD do mechaniky a restartoval počítač. Instalace začala dobře. Nastavil jsem rozdělení klávesnice a jazyk. Dále už počítač odmítal pokračovat. Černá obrazovka se sice neobjevila, ale objevilo se hlášení: “Nenalezeny žádné jednotky. Nastala chyba - nebyla nalezena žádná platná zařízení, na nichž by bylo možné vytvořit systémy souborů. Může se jednat o hardwarovou chybu.” Ani formátování disku mi to nenabídlo. Pevný disk nemám zničený. Jiný operační systém na tom počítači fungoval. Mám pevný disk Western Digital SATA II 250 GB. Sběrnice SCSI. Řadič disku 0. Nevím, proč to nejde nainstalovat.

proč si nestáhnete fedoru 8 nebo 9 a instalujete 5 ? přece jen 5-ka už je dost stará a podpora novějšího hardwaru bude horší.

Novější Fedoru zkusit můžu, ale i tak by mě zajímalo, proč ta pětka nešla.

Problem s radicem, resp. DMA mechaniky… jednu dobu to byl celkem bezny problem, ktery byl popsany vsude mozne, ale skutecne v dnesni dobe instalovat FC5 je trochu archaismus.