fedora na virtuálním počítači potíže s rozlišením

AHOJ nainstaloval jsem si fedoru na virtuální počítač vše jede až na detekci obrazovky když si zadám své rozlišení 1024*768 nejde mi nastavit obnovovací frekvence.pořád je 0 jde s tím něco udělat? buď aby šla detekce nebo alespoŇ ta frekvence.díky

Virtual nema na zobrazovaci frekvenci monitoru zadny vliv. Monitor je obsluhovan hostujicim systemem. Kazdy virtualizacni nastroj simuluje pro virtualni OS nejaky typ graficke karty a monitoru a nektere systemy - jako napr. vmware player - maji (mozna zamerne?) i nejaka omezeni na rozliseni virtualizovaneho systemu.
Jinak zkus: http://www.lowlevel.cz/log/pivot/entry.php?id=80

nemůže to být tím že v reálném počítačí mám grafickou kartu nvidia _?nevyžaduje systém ještě nějaký svůj ovladač?reálný mám windows a virtuál fedora skoušel jsem více systémů linux a dá se říct že všude jsem musel nastavit rozlišení ručně.Většinou však není problém až na fedoru a ubuntu Protože linux asi má něco na to nebo je to stejné díky za odpověď

když jsem používal VirtualBOX měl jsem podobný problém, ale stačilo nainstalovat “přídavky pro hosta” a pak to šlo změnit