Fedora na notebooku

Dobrý den,
koupil jsem starší ntb IBM T41, momentálně na něm využívám licenci windows xp, ale rád bych se vrátil zpět k fedoře. V čem ale váhám- IBM poskytuje na windows perfektní ovladače, hlavně power management, nastavení ovládacích prvků a hlavně ovladač pro nastavení systému Active Protection System(detekuje otřesy a ve správnou chvíli zastaví na moment otáčení desek HD).

Zajímalo by mě tedy, zdali mi tyto všechny komponenty a funkce budou fungovat i na fedoře, včetně toho posledně jmenovaného systému. Co jsem zjišťoval, IBM nejspíš neposkytuje ovladače na linux, ale je možné, že jsem jen špatně hledal.

Děkuji za pomoc

Jiří Cienciala

Detaily ti nepovim ale jako vzdy kdyz nekdo prijde s thinpadem odkaz: http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki
Co se tyce Active Protection System, neverim, ze to dela system - windows neni RTOS. Tedy nastaveni lze provest asi pres nejakou utilitku z Windows, ale ochrana musi fungovat nezavisle na Windows. Spousta lidi tyhle starsi IBM pouziva. Byva to jeden z nerozsirenejsich notebooku mezi uzivateli linuxu, takze si myslim ze kdyz nic jineho je zrovna pro ne podporad v Linuxu lepsi nez pro jakekoli jine.

Evidentne nemas pravdu :slight_smile: viz http://www.thinkwiki.org/wiki/Active_Protection_System

"Linux support is in development.

This feature definitely depends on software and there is no hardware or BIOS only way of making it work"

Co se tyce TP41, pokud se rozumi anglicky, zamer na http://linux-laptop.net