Fedora na notebooku ASUS

Jsem linuxovy zacatecnik a mam problem s instalaci na notebook ASUS A6R 5084. Kdyz zacnu bootovat z DVD FC4 tak se vubec nespusti uvodni instalacni obrazovka, i kdyz bootovani zacne, ale pak vytuhne. FC5 uz nabehne. Ale, nacte grafiku jako ATI XPRESS 200M, ale napise monitor: unknow a anaconda je naprosto rozsypana a nelze nic precist. Zkusil jsem nainstalovat v textovym modu, ale pri spusteni X serveru se stane to samy jako pri instalaci. Pritom Knoppix 4.0 na stejnym notebooku najel a bezel bez problemu. Poradi mi nekdo co s tim?

Po instalaci v textovém režimu bych zkusil nastavit ovladač grafiky na vesa. Nepojede v plném rozlišení, ale měl by nastartovat. Jinak, v FC5 ten notebook nejede protože FC5 používá Xorg 7, ale Knoppix Xorg 6. Zkuste prosím chybu hlásit přímo vývojáři Xorg, pravděpodobně se jedná o bug.

Jakub Kocourek

Pro ati bude zrejme zahodno po instalaci pridat rucne ovladac grafickych karet od ATI (dostupny v repozitari livna.org).

Souhlasím, ale tyto ATI ovladače jsou v mnoha případech ještě hůře rozběhnutelné, než ovladač radeon. Může to pomoci, ale nejprve bych zkusil, jestli jede karta ve vesa modu. Pravdou ale je, že ATI ovladač z livna.org má v sobě nejen ovladač do X, ale i modul jádra, takže by pomoci mohl.

Jakub Kocourek

dekuji, uz je to v pohode, nastavil jsem nejprve vesa ma pak nainstaloval ovladac ati a vse bezi ok