Fedora na Acer aspire one

Zdravím,

Zkoušel někdo používat Fedoru na tomhle netbooku nebo nějakém jiném ? Mám tam teď na zkoušku Fedoru 12, protože jsem nemohl najít nic, s čím bych byl na něm spokojenej, tak si aspoň vyzkouším novou Fedoru. Všechno funguje bez problémů, měl sem tam už i Fedoru 10, ale jediný co mi strašně vadí je pomalá instalace balíčků, která byla jak u Fedory 10 tak teď i u Fedory 12, je to pomalu jeden balíček za minutu, měl jsem tam už i Ubuntu a ta rychlost instalace balíčků je nesrovnatelná.
Má s tím někdo zkušenosti ?

Předem dík :slight_smile:

No minimalne F12 je alfa tzn. muze byt o dost linejsi. Takze F11 by byla urcite lepsi volba. V kazdem pripade yum je proste pomalejsi. Me to treba nevadi. Baliky instaluju tak maximalne u noveho systemu. Rozdil je pouze u malych balicku a pokud je resis po jednom. Rozhodujici je stejne spis rychlost linky a rychlost disku (pri instalaci).

Pozn:
Muzes mit jeste divne nastaveny mirror. Pokud mas pomale stahovani muzes zkusit “natvrdo” prepsat mirrory.

Mirrory jsou zde
http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/Fedora/11/

Pokud jde o rychlost stahování tak bych zkusil nainstalovat yum-plugin-fastestmirror. Ale záleží, jestli se bavíme opravdu o pomalosti z hlediska stahování balíčků. Jak řekl slune, YUM není nejrychlejší, yast je na tom třeba lépe, ale že by mi yum připadal vyloženě pomalý? To se říct nedá.

Ne právě mi jde o instalaci balíčků a né o rychlost stahování. Třeba teď při aktualizaci z té Fedory 12 Alpha to bylo kolem 500 balíčků a nechal sem to instalovat zhruba půl hodiny a mohlo se nainstalovat tak kolem 40 balíčků jen, což se mi zdá hooodně pomalý, ale stejně líná byla i Fedora 10 v instalaci balíčků na tomhle netbooku. Mám Fedoru na desktopu od Fedory 10 a tam je rychlost instalace bezproblémová, ale u toho netbooku mi to nějak nesedí, i apt u Ubuntu je tam několikrát tak rychlejší, což je podivné.

Porad uplne nevim o ktere casti instalace se bavime.

  1. update repo-rychlost netu
  2. vyhledani baliku a zavislosti-rychlost procesoru
  3. stazeni baliku-rychlost netu
  4. fyzicka instalace baliku-rychlost disku

v jake casti to mas pomalejsi?

  1. já bych problém viděl právě v té rychlosti disku, vím, že ten SSD disk co tam je, stojí za starou belu, ale že by to bylo až tak strašný, tomu se mi nechce věřit.

Co sem se snažil googlit tak si nikdo na pomalost yumu na tom notebooku nestěžoval (vyjma pomalosti toho disku celkově). Můžeš zkusit i jiné rpm distribuce s yumem? Třeba CentOS, popřípadě OpenSUSE s yastem, ale také rpm balíčkama?

No me spis prijde divne, ze by ubuntu bylo podstatne rychlejsi (u stejnych baliku) nez fedora. Mnozstvi zapsanych dat by se nemelo nejak drasticky menit. I kdyz ted nikdy jsem yum poradne nezkoumal.

Až budu mít zase chvilku času tak tam zkusím třeba OpenSuse a uvidím, dám vedět :).

Podle me se to bude zpomalovat tim vic, cim je pomalejsi ten disk. Neni vylouceno ze instalace rpm je diskove intenzivnejsi cinnost nez deb. O pomalosti deb vs. apt uz toho byly napsany stohy, takze snad neni potreba to znovu rozmazavat a poukazovat na mnohem vetsi komplikovanost a sofistikovanost rpm, ktera ma za nasledek i to ze je o neco pomalejsi.