Fedora Core 8 - x86-64 - problém s instalací

jasnačka tak já to udělám :stuck_out_tongue: doufám že to někoho potěší a tvůj názor? :slight_smile: tedy až na překlepy :slight_smile:

Je to dobry… jen si nejsem jist, ze k tomu aby takto vlc fungovalo je potreba mpd a ncmpc…

Já také ne ale instaloval jsem ho protože to tu bylo a ověřeno to nemám ale tak oni dva balíčky na víc nikomu neublíží :slight_smile: a kdoví zda opravdu potřeba nejsou.

Edit: Mám ještě otázku ohledně USB Mass Storage zařízení když na ně něco nahraju a normálně odpojím po nahrání od sběrnice tak ten soubor tam není jak je to možné?? Vím že když dám odpojit svazek tak povídá něco o zapisování dat ale tak mě napadá proč by to data mělo zapisovat až po odpojení? Proč je to nezapisuje okamžitě? Nebo dá se to nějak nastavit?

Nedaří se mi nainstalovat Fedoru 8 x86_64 ani z FTP serveru pomocí rescue CD, ani z DVD. Zkoušel jsem na dvou strojích (druhý je IBM server e325, na kterém běžela F6) a instalace skončí hláškou anakondy:
anaconda 11.3.0.50 exception report
Traceback (most recent call first):
File “/usr/lib/anaconda/yuminstall.py”, line 148, in callback
s = str(_(“Installing %s (%s)\n”) %(po, size_string(hdr[‘size’])))
File “/usr/lib/python2.5/site-packages/yum/init.py”, line 588, in runTransaction
errors = self.ts.run(cb.callback, ‘’)
File “/usr/lib/anaconda/yuminstall.py”, line 483, in _run
self.runTransaction(cb=cb)
File “/usr/lib/anaconda/yuminstall.py”, line 473, in run
self._run(instLog, cb, intf)
File “/usr/lib/anaconda/yuminstall.py”, line 1197, in doInstall
self.ayum.run(self.instLog, cb, anaconda.intf, anaconda.id)
File “/usr/lib/anaconda/backend.py”, line 198, in doInstall
anaconda.backend.doInstall(anaconda)
File “/usr/lib/anaconda/dispatch.py”, line 203, in moveStep
rc = stepFunc(self.anaconda)
File “/usr/lib/anaconda/dispatch.py”, line 126, in gotoNext
self.moveStep()
File “/usr/lib/anaconda/text.py”, line 609, in run
anaconda.dispatch.gotoNext()
File “/usr/bin/anaconda”, line 952, in
anaconda.intf.run(anaconda)
UnicodeDecodeError: ‘ascii’ codec can’t decode byte 0xc5 in position 6: ordinal not in range(128)

Local variables in innermost frame:
what: 4
hdr: <rpm.hdr object at 0x4fec810>
txmbrs: [<yum.transactioninfo.TransactionMember instance at 0x36fa830>]
h: (<rpm.hdr object at 0x4fec810>, u’/tmp/cache/anaconda-base-200711021059.x86_64/packages/filesystem-2.4.11-1.fc8.x86_64.rpm’)
self: <yuminstall.AnacondaCallback instance at 0x4fbbf80>
amount: 0
repo: anaconda-base-200711021059.x86_64
rpmloc: /tmp/cache/anaconda-base-200711021059.x86_64/packages/filesystem-2.4.11-1.fc8.x86_64.rpm
epoch: None
user:
total: 0
po: filesystem - 2.4.11-1.fc8.x86_64

atd…
dělám něco špatně nebo se opravdu 64 bitová F8 nedá nainstalovat?

Tedy nejsem si v tomto pripade 100% jisty, ale pokud pri instalaci volite cestinu, tak to nedelejte a instalujte v anglictine…

Hm, to je možné - při všech instalacích jsem volil jako jazyk češtinu a us klávesnici.
Díky za radu - zkusím při příští instalaci, budu hlásit výsledek :slight_smile:
Prozatím jsem problém vyřešil instalací Fedory6 + následné upgrady na Fedoru 7 a Fedoru 8.