Fedora Core 5 bez xinetd?

Dobrý den,
po instalaci systému chci zprovoznit SWAT pro konfiguraci Samby. Démon xinetd mi ale neběží, ani o něm není zmínka v manuálu. Konfigurační složka démona v etc je, popis xinet.d v manuálu také je. Jak je možné, že se mi nenainstaloval. Např. u FC 2 se standardně nainstaloval. Nebo je tento démon v této verzi nahražen něčím jiným? Nebo se musí instalovat dodatečně?
Děkuji za pomoc.

yum search xinetd

Je mozne ze se xinetd neinstaluje pokud se nevybere prislusna kategorie. Takze doinstalovat by to nemel byt problem.

Nebo zkus demona restartovat

service xinetd restart

Uvidis jestli predtim bezel a jestli nastartuje

To je právě ten problém.

service xinetd status

xinetd: unrecognized service

Zkusím to doinstalovat dle předch. příspěvku. Ale nějak mi nejde do hlavy, že se to neinstaluje samo.

Instalaci jsem prováděl přes grafické rozhraní. Fakt je, že toho tam na výběr moc nebylo. Očekával bych, že stejné možnosti výběru dostanu i při instalaci v textovém módu. Ale nezkusil jsem to. Ze zoufalství jsem nyní spustil novou instalaci v graf. módu, se zaškrtáním téměř všeho, ale xinetd tam zase není.

To je zbytecne instalovat cele znova, kdyz opravdu staci doinstalovat jen xinetd. Jesli to je nebo neni v instalatoru bych neresil.

Objevil se úspěch. Po nainstalování už mi inextd běží. Nyní už snad dokážu dle návodu zprovoznit SWAT. Zatím mi na portu 901 neodpovídá, a měl by. Ještě zkontroluji, zda někde něco nechybí.

Existuje ve Fedoře nějaké konfig. centrum, jako býval např. linuxconf v RedHatu nebo sysadmsh ve starém SCO Unixu? Já si zatím nainstaloval mc a hledám a edituji vše ručně.

Troufl bych si tvrdit ze neexistuje. Existuje sada konfiguracnich udelate system-* ale to jsou vetsinou takove jemne invalidni nastroje.

system-config-samba / system-config-services ale nejsem si jisty v jakem to je stavu :wink: