Fedora Activity Day na LinuxDays v Praze

Uvažujeme o tom, že bychom v Praze během LinuxDays (sobota a neděle 5.-6.října) udělali Fedora Activity Day, který by byl zaměřený na věci pro české uživatele. Rádi bychom udělali malou příručku, která by obsahovala základní informace o Fedoře, proč ji používat, kde ji získat, základy práce atd. Prostě něco, co by se mohlo dávat lidem společně s DVD.
Dále bychom mohli pracovat na překladech nebo na příručce uživatele, kterou máme tady na wiki.

Předběžně mi bylo potvrzené, že bychom od školy dostali místnost. Akce by byla určená všem, kteří se chtějí sejít a nějakým způsobem přispět do Fedory. Vítaní jsou i úplní začátečníci, protože potřebujeme jejich pespektivu při vytváření té seznamovací příručky. My, kteří už se kolem Linuxu pohybujeme roky, těžko odhadujeme, jaké informace jsou pro nováčky podstatné.

Kromě toho budeme mít na LinuxDays taky stánek, kde se bude pomoc taky hodit :slight_smile:

Uvažuje někdo o tom, že by se zapojil?

Pokud budu mít volno, tak asi přijdu. Ještě nevím co bude za měsíc. :slight_smile:

Ja spis volno mit nebudu, uvidim jestli by vysel aspon jeden den…

Co se tyce te male prirucky - chces to delat tistene nebo jen elektronicky?

Chtěl bych to udělat tištěné. Myslím, že takový formát má smysl udělat tištěný. Je to něco, co můžeme rozdávat na akcích společně s DVD. Člověk z toho zjistí základní info, aby věděl jak a kde s Fedorou začít, a zbytek pak může čerpat z online zdrojů jako je příručka na wiki.

To uz ale neni moc casu, pokud to teda nechce tisknout na laserovce v praci…

Tak jsem to nemyslel. Na FADu by se samozřejmě udělal pouze podklad pro tisk nebo aspoň obsah s tím, že se sazbou by si potom někdo vyhrál. Co se týče tisku, tak to by se udělalo profesionálně. Dodavatele na to mám. Rád bych tu příručku cílil na F20. Mělo by to být co nejméně specifické co se týče vydání, ale pokud tam něco specifického bude, tak ať je to už na F20.

Tak jak to vypadá s členy tohoto fóra? Tak se přiznejte kdo tam příjde?
Já tam pravděpodobně budu.
Ikdyž když se koukám na anketu Linuxaltu, tak mně více láká ten :smiley:

No, já tam budu, ale je otázka, jestli se vůbec sejdeme. Překlady v neděli asi budou v klidu, protože budeme dohromady s upstreamovými překladateli.

Bude tam i Miro Hrončok, ale ten se tomu nebude moct jako organizátor LinuxDays věnovat naplno. Během soboty dorazí i Jarda Řezník. Jinak docela slabota. Na internetu svoji účast potvrdili jen ještě Jirka Folta a Petr Kovář, ale u toho předpokládám, že se bude účastnit především neděle.

:slight_smile: No loni nás na stánku (pokud počítám dobře) bylo i 5 lidí. Letos to bude asi jiné. Sám ještě nevím jestli půjdu jen jeden den nebo oba. Ale asi se ti bude hodit každá ruka. Zatím to vypadá letos že to bude více uhoněné (přednášky, stánek, Activity Day). Ten Activity Day chceš asi dělat někde v místnosti, že? Takže na stánku musí být vždy někdo. Zamýšlím opět přinést ntb totiž…

Jo, na stánku vždycky někdo musí být. Už se nám na to jeden člověk přihlásil, ale počítám, že se tam budeme nějak střídat.
Jinak v sobotu večer bych rád udělal nějaké posezení u piva, pokud večer vydržíme :slight_smile:

Zdravím, moc rád bych se zapojil/zapojoval do věcí ohledně Fedory. Už prý mám dohodnuto být na stánku LinuxDays přes Mira Hrončoka. Těším se :slight_smile:

Ano, Miro mi o tom říkal. Každá pomoc je vítaná.