Fedora a USB 3.0 (Lenovo T510)

Ahoj,

prosim komunitu o radu. Mam disk s USB 3.0 a ExpressCard USB 3.0.

lspci:
05:00.0 USB Controller: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller (rev 03) (prog-if 30)
Physical Slot: 1
Flags: fast devsel
Memory at f0000000 (64-bit, non-prefetchable) [disabled] [size=8K]
Capabilities: [50] Power Management version 3
Capabilities: [70] MSI: Enable- Count=1/8 Maskable- 64bit+
Capabilities: [90] MSI-X: Enable- Count=8 Masked-
Capabilities: [a0] Express Endpoint, MSI 00
Capabilities: [100] Advanced Error Reporting
Capabilities: [140] Device Serial Number ff-ff-ff-ff-ff-ff-ff-ff
Capabilities: [150] #18
Kernel modules: xhci-hcd

a v lsusb nic neni.
Zarizeni nefunguje. Pridal jsem do bootu parameter xhci.enable=1 ale stale nic.

Musim podotknout, ze na ubuntu 10.10 mi USB 3.0 chodi. Z jistych duvodu bych rad, aby mi USB 3.0 chodilo hlavne na Fedore.

Vsiml jsem si, ze U10.10 ma jine jadro - novejsi. Bohuzel nevim, zda se daji nainstalovat novejsi jadra do fedory (myslim tim nejake yum install…)

Na kompilaci si netroufnu, protoze jsem to naposledy delal s gentoo v roce 2003 :slight_smile:

Mate nekdo tip, jak na to ?

Dik Mila

Pochybuju ze ma ubuntu 10.10 nejak vyrazne novejsi jadro nez Fedora 14.
Jinak predpokladam tohle jsi cetl: http://fedoraproject.org/wiki/Common_F14_bugs#USB_3.0_ports_not_working

Pokud pouzivas xhci-hcd pak podle me musis zmenit vsechny xhci na xhci-hcd.

Ahoj,

diky za info.

Stranku jsem cetl, ale rady nefunguji. Fedora ma jadro 2.6.35-9 a ubutnu ma 2.6.35-22. Zkusil jsem jadro nakopirovat do fedory (vcetne initr, a modules) ale nedari se.

Ve U10.10 nemusim nic delat, proste to chodi (to jedine :slight_smile: ).

V ubuntu je modul pojmenovat tusim xhci ale ve fedore xhci_hcd - samozrejme ze jsem zavedl ten co ve fedore je (viz muj vypis vyse "Kernel modules: xhci-hcd ").

Navic mi ve fedore nechodi ani Wifi (neni rozpoznana). Fedora 13, kterou jsem mel predtim na jinem notebooku jsem byl spokojenej, bohuzel na novem notebooku nechodila (novy hardware). Doufal jsem, ze F14 to vyresi, ale nejak zaostava.

Snad to nekdo casem vyresi :slight_smile:

Dik Mila

Moje Fedora ma jadro 2.6.35.6-48. Pokud je v Ubuntu 2.6.35-22 znamena to, ze je to 22 sestaveni jadra 2.6.35 v ubuntu zatimco Fedora ma minimalne verzi 2.6.35.6 sestaveni v poradi ctyricate osme. Tzn. je novejsi ve Fedore. Ve Fedore je podle toho bugreportu podpora USB3 vypnuta.

Jadro z Ubuntu ve Fedore fungovat nebude. To je zbytecna namaha.

Me slo v zasade o to, zda ten parametr pro prikazovou radku jadra nema nahodou byt xhci-hcd.enable=1. Ten vypis lspci je pred nebo po zadani toho parametru?

Ahoj,

diky moc.

Tak nakonec se mi podarilo i s Wifi (tu jsem musel kompilovat).

Reseni neni pridani parametru do bootu (xhci.enable=1 ani xhci_hcd.enable=1), ale

cat “options xhci-hcd enable=1” > /etc/modprobe.d/xhci.conf

Takto to chodi spolehlive.

M.