Fedora a Firefox ESR

Ahojte,

Chcel by som sa Vas opytat, ci sa neplanuje zriadit nejake Firefox ESR repo pre Fedoru ?
Ubuntu/Debian nieco take ma, Fedora zatial nic - aspon neviem o tom …

Na zopar instalaciach by sa mi to celkom zislo a aktualny stav mi nevyhovuje - stiahnut, rozbalit, symlink atd… priznam sa som stary lenivy pes :slight_smile:

vdaka za odpovede

Marek

No co jsem se koukal tak není nic. V oficiálním repu je ještě fork Firefoxu a to Icecat. Ale nikde jsem nenašel firefox ESR repo.
Možná to je dobrý nápad na vytvoření COPR repozitáře.

Momentálně ESR pro Fedoru nenabízíme. Jestli s tím přijdeme, tak asi jen v podobě Flatpaku. Do repozitářů to dávat nebudeme. Nicméně díky za podnět.

To je neskutečné! Dávám Fedoře další mínusové body.

Firefox 52.0 ESR není v repozitáři Fedory, ale zde : https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/
Zazipováno, jen rozbalit a spustit.

Myslím, že touha po ESR verzi teď prudce vzroste … upgradoval jsem jeden svůj desktop na F27, vše vypadá vcelku funkčně a hezky, jenže shodou okolností přiběhl i čerstvě vydaný FF 57. A s tím i problém, který teď evidentně řeší stovky tisíc naštvaných uživatelů…tedy XUL vs. webextensions.

Snažil jsem se dopátrat toho, jestli existuje nějaká použitelná WE alternativa pro TabMixPlus a TabGroups. Evidentně neexistuje. Jako nejrychlejší workaround se ukázal být downgrade na firefox-56.0-5 z F26, profil se naštěstí nepoškodil, takže víceřádkové zobrazení tabu i přepínání grup začalo opět fungovat.

Teď je ovšem otázka, co dál:

  • doufat, že autoři (například) výše uvedených oblíbených doplňků přeci jen udělají WE verzi … což je zřejmě nereálné ;
  • doufat, že brzy někdo vytvoří zcela funkční alternativu ;
  • přejít na ESR (jenže březen 2018 je tu za chvíli a co potom?) ;
  • po letech kopnout FF do zadele a přejít na méně “wow-khůl” browser (ale jaký?).

Předpokládám, že určitě nebudu sám, kdo naboural na podobný problém, takže…jak to řešíte vy ?

Jo, resim stejny problem - vetsina rozsireni je oznacena legacy, znacna cast jich v nove FF technologii ani nepujde realizovat. FF si pod sebou podrezal vetev. Stejny problem je ale i s OS - Wayland, ktery zcela znemoznuje remote praci, mozjs52, ktere rozbilo cele Gnome, systemd se svym symlinkINI hell… clovek ma dve moznosti - bud se ohne, na nejake upravy prohlizece a OS se vykasle a bude pouzivat “stock” nebo odveze vsechen ten elektronicky srot do sberneho dvora a zacne pestovat bonsaje.

Pro me je zatim (!) reseni Seamonkey, ktery stejne cele roky pouzivam taky:
https://blog.seamonkey-project.org/2017/05/02/the-state-of-the-seamonkey-union/
Jak dlouho to vydrzi nevi nikdo.

U mne to vyřešil Palemoon

Ja teda musim rict, ze samozrejme jsou ruzna pracoviste s ruznymi pozadavky a nekde jsem dal novy FF, nekde Seamonkey, a ten novy FF neni spatny - opravdu je to na rychlosti znat. Asi i tento “razantni” prechod ma nakonec za nasledek, ze se rozsireni konecne zacala prepisovat na WE, takze konverze tech nejdulezitejsich rychle pribyvaji. Uzivatele jsou ale samozrejme nastvani, FF i vic pada, nektere veci jsou zname chyby, ale opravy nebudou ani v 58, blokuje to i nektere addony, takze idealni to neni.