Fedora 9 - zamrza instalacia

Zdravim,

cital som relevantne prispevky na tomto fore k mojmu problemu, ale nic nepomohlo.
Ked som v grafickom rezime nechal jazyk english tak mi sice presla instalacia az po vyber balickov a naslednu samotnu instalaciu, ale pocas nej to zatuhlo a pomohlo iba tlacidlo reset. Pravda, pri tom vybere balickov som si zaskrtol aj jazyky CZ a SK.
Potom som si povedal, ze skusim instalovat znova bez tych jazykov a ponecham english pri instalacii. Ale teraz som sa dostal len po nastavenie GRUBu. Po stlaceni tlacitka dalej sa tam tusim spustil proces ukladania obrazu na disk alebo cosi podobne, a pri nom to zatuhlo po par sekundach a znova nasledoval hard reset. Tak som si povedal, do tretice vsetko OK a skusil som instalovat F 9 v textovom rezime. Preslo to vsetko pekne az po vyber balickov, kde som si zvolil vsetky 3 moznosti teda kancelaria, vyvojarske PC aj web server. Z balickov som si povyberal napr. miesto Gnome som si dal KDE a pod. Tak sa to zacalo veselo instalovat az po asi 10 -15 % a naraz len modra obrazovka cela zaplnena nezmyslami s diakritikou. A bolo po instalacii.

Moje PC - Duron 1400, 1 GB RAM, ATI RADEON 9550, 2x HDD po 40 GB.

Na prvom celom HDD je Win XP a na druhom HDD je 20 GB pre win a 20 GB pre Fedoru, kde rozdelujem particie na swap (512 MB), / (8 GB) a /home zvysok.

Momentalne si taham Fedoru 10, ale este by som asi dal sancu tej 9tke, no neviem, co dalej, ked to stale tuhne .

Vdaka za pomoc.

Este som zabudol napisat, ze som predtym vyskusal F 9 Live, vsetko bolo v pohode. Aspon som si nic vazne nevsimol.

HW problem - obvykle pamet. Pokud mas vic modulu, nech jen jeden. Pokud jen jeden otestuj neruznejsimi memtesty. ale ani tak bych jim neveril a modul zkusil vymenit.

Vdaka za rychlu odpoved.

Aj tato moznost ma napadla, uz sa mi to stalo asi pred rokom pri reinstalacii XPcka, vtedy som kupil jeden 1 GB modul a musel som vymenit aj dosku, ktoru som mal ako nahradnu, este nerozbalenu. A nedavno, na Velku noc, som preinstalovaval XP znovu a vsetko bolo v poriadku. Ani teraz nemam problem, ked napriklad hram nejaku 3D hru a pod., narocnejsiu na ramku, ide vsetko OK, nic mi nerestaruje ani nepada. Skusim este ten Memtest na DVD s Fedorou 9 a uvidim, co mi povie.

A LIVE CD som neinstaloval, mal som ho iba v ramke a bolo OK. Ale uvidime, pretoze sam som prekvapeny, nie som v Linuxe celkom novacik, mam skusenosti aj so starsim RH aj s Mandrakom a pod.

covex napsal(a):

HW problem - obvykle pamet. Pokud mas vic modulu,
nech jen jeden. Pokud jen jeden otestuj
neruznejsimi memtesty. ale ani tak bych jim
neveril a modul zkusil vymenit.

Tak vyskusal som Memtest z instalacky F9 a este jeden iny testovaci program, vsetko OK. Nemusi to este nic znamenat, viem, ale asi to nebude v RAMke. Budem skusat dalej. Napisem, ako to dopadlo.
Btw., chipset na doske mam VIA KM 266, napadlo ma, ci to nebude aj chipsetom. Myslim, ze som niekde na www.root.cz cital, ze Fedora ma s VIA chipsetmi probs. Ale coho sa tie probs tykali, uz nepamatam.

Pred casem jsem mel take VIA cipset rady 266 s 686a/b a vim, ze okolo toho chipsetu byly nejake problemy pri kopirovani velkych souboru. Neco najdes na
http://pctuning.tyden.cz/via-vyladte_si_svuj_chipset_na_maximum
http://pctuning.tyden.cz/pctuning-vyladte_si_via_southbridge
http://pctuning.tyden.cz/cipsety_via-zrychlete_pristup_na_disk

proc by to ovsem spustila zrovna instalace Fedory nevim. Co se pameti tyce vim temer jiste, ze Linux pouziva pamet jinak nez Windows, a instalace je pametove pomerne narocna operace.

Tak som nakoniec skusil pouzit Live CD s PCLinuxOS. Oproti full instalacii Fedory to sice nie je to prave orechove, pretoze treba osobitne instalovat napr. apache alebo mysql a pod. . Ale pri instalacii LOSa som uz problemy nemal, mohlo to byt ale prave tou jednoduchsou instalaciou z Live. Zatial mi vsetko bezi k plnej spokojnosti, az na tie chybajuce veci.
Mam sice stiahnutu aj Fedoru 10, ale ci sa v dohladnej dobe podujmem na jej instalaciu namiesto PC LOS, je otazne.

Covex, vdaka za radu s VIA KM 266, ale ked som bol na tom webe, je to na mna prilis zlozite, teda sa do takeho tuningu zatial nepustam.

Z Fedora Live jde taky instalovat… instalace se v takovem pripade vestinou sestava jen z rozdeleni disku a prekoprivani obsahu CD. Proto tam taky nebyvaji takove veci jako servery apod.

Ahojte,

tak som tu zas prakticky s tym istym problemom ako uvadzam v predmete prispevku. Nechcem otvarat novu temu, tak to davam sem na pokracovanie. Dnes som skusil nahradit PC LINUX OS plnou Fedorou 10. Samozrejme, tak ako je to uvedene vyssie, PC znova zamrzlo pri instalacii. Tak som skusil Fedoru 12 Live. Pokial bola zavedena iba v pamati , vsetko bolo OK. Pri instalacii F 12 Live na HDD PC znova vytuhol a to pri kopirovani suborov. Zaujimave, ze mi to prakticky pri tej istej cinnosti nevyvadza PC LINUX OS Live ale Fedora v hociktorej verzii, ci uz plnej alebo Live. Som dost sklamany, Fedora by mi viac vyhovovala ako LOS.

Zostava PC a delenie diskov je to iste, ako uvadzam na zaciatku temy. Este ma tak napada, ze ten druhy HDD (je ako slave) a particia, na ktoru instalujem Linuxy ma vadny sektor asi tak vo velkosti 1 MB. Neviem, ci to moze sposobovat zatuhanie Fedory, v pripade LOSA to vsak vobec nema vplyv.

Vdaka za Vase odpovede.