Fedora 9 boot z HDD

Takze muj problem neni zadny zvlastni:
Tak hned z kraje - jsem novacek. Mam ntb a chci tam nainstalovat fedoru, HDD je ciste zformatovany a jsou tam nahrane Win XP, ktere klidne smazu, pac je pouzivat pravdepodobne ani nebudu. Bootovat z CD-ROMu nejde, pac je stara a nedokaze precist CD. Takze jsem chtel pouzit nejakou alternativni variantu - z flash disku bootovat neumi, ze site si netroufnu (dival jsem se na nejakou dokumentaci k tomu a do toho se poustet nebudu). Takze jsem myslel ze by slo prekopirovat na disk (soucasne D:, FAT32) LIVE CD a odtud to nainstalovat. Jenze se mi to nedari, pri bootovani mam na vyber jen Win XP a nic jineho. Cetl jsem nejakou dokumentaci v anglictine ale moc me to nepomohlo, pac to neni moje silna stranka.

Co tedy delam spatne nebo je to vubec mozne takhle nabootovat?

Nechci rikat, ze to je nemozne, protoze jsem se na to nekoukal, ale bez media ze ktereho byse dal notebook primo nabootvat to pujde spatne. Jak si tam nainstaloval ty XP? Ja osobne bych to vyresil tak, ze bych disk vyndal, koupil za par korun redukci a nainstaloval to na jinem pocitaci - jen je potreba si dat pozor na to aby pocitac na kterem bych to instaloval pouzival stejne mapovani disku (nastaveni CHS v biosu) a samozrejme stejnou architekturu (i386 asi nejlepe). Disk pak staci prendat a pripadne prehodit ovladac grafiky.

XP jsem nainstaloval pomoci originalniho CD, sice to trvalo dyl, ale nakonec to precetla, mnou vypaleny CD uz ale ta mechanika neprecte.

S tim mapovanim jsi to myslel jak? A k ty redukci…na co se mam presne ptat? Redukce cehosi -> IDE?

V biosu kdyz pocitac detekuje disk pripadi mu nejake mapovani Cylinders/Heads/Sektors. Muze se stat - predevsim pri kombinaci stary notebook, nove PC, ze disk bude zapsan s jinou geometrii. To pak zpusoby ze sice na PC bude fungovat, ale v notebooku ne. Muze se to stat a nemusi, zalezi hlavne na stari biosu.

Co se redukce tyce, tak je to redukce z IDE2.5" <-> IDE3.5" (pro notebookove disky).

Takze jsem pro jistotu vyfotil jaky ma ten HDD konektory…je to opravdu IDE 2.5"?

http://img113.imageshack.us/img113/4860/img0004kv6.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/4751/img0003sf0.jpg
http://img383.imageshack.us/img383/1219/img0004bk9.jpg

Ne… to je notebookova redukce, mela by jit vyndat z toho disku. Opatrne ji vytahni at neohnes piny. Az ji vyndas uvidis podobny konektor jako maji velke PATA disky ale titernejsi.

Redukci jsem zatim nesehnal, u nas ji totiz nemaji, ale mam dotaz jestli se mi to vubec vyplati - chci to rozjet na pomerne starem nb (1.33 Ghz, 256MB RAM, 40 GB HDD)…jak tam fedora pobezi? Chci aby to bylo svizenejsi nez Open Suse, ktery jsem instaloval pres internet. Takze bude to stacit na normalni praci? Dival jsem se na pozadavky, nejvetsim snekem tam bude asi tam pamet, minimalne je psana 128 MB a doporucena 256 MB ale radsi bych prakticky zkusenosti tady od nekoho. Dika

Procesor OK, pameti na moderni GUI celkem malo, da se pouzit neco min narocneho - xfce, icewm, fluxbox. Podle me ale zadny zasadni rozdil v rychlosti oproti OpenSUSE nebude - tedy nekde ano - napr. rychlost spravce balicku bude a konfiguracni nastroje, v tom bude Fedora lepsi. Napr. nove OpenSUSE 11 ale snad uz tohle hodne vylepsilo. Tim chci rict asi toto: vetsina soucastnych velkych distribuci Linuxu se nijak vyrazne rychlostne nelisi. Tzn. bud pouzit starou verzi, coz je nic moc, nebo zkusit nejake distribuce pro starsi stroje. Ja ovsem provozuji Fedoru i na PIII800,512MBRAM a neni to sviznik, ale pracovat se na tom v pohode da.