Fedora 9 Beta

Vyšla beta verze Fedory 9. Pro zvědavce:
http://fedoraproject.org/en/f9-beta-relnotes

Ještě nás čeká Release Candidate a za chvili je to tu zase. Nova verze. :slight_smile:

Zkoušel jsem to ve VirtualBoxu a stejně jako u F9 Alphy se zaseknu u instalace - vůbec mi nerozezná disky. Prostě mi řekne, že nemám žádný harddisk, tak to nemám kam nainstalovat.

Zvláštní, že předchozí Fedory (a vůbec hromady jiných distribucí) s tím problémy nemají. Na internetu to zřejmě nikdo nijak neřešil.

Zkoušel jste to někdo ve VirtualBoxu?
Jsem zvědav zejména na ten rychlý boot.

P.S.: Jinak se na F9 těším. To bude zas - den stahování, den instalace, týden napravování napáchaných škod způsobených instalací a půl roku užívání nových funkcí :slight_smile:

Instalovat jsem ji ve VirtualBoxu nezkoušel, jen spustit live verzi, ale spouštěla se cca 20-30 minut. Oproti Ubuntu, které mi tam naběhlo během 2 minut je to dost divné, ale hlavně když bude potom normálně běhat na pravým PC.

Priznavam ze jsem to ve VB nezkousel “beta” ve VMWare. LiveCD beta/alha verzi mi taky dycky startuji strasne dlouho… nevim cim to je, jesli nejakymi temi debug informacemi…

me to ve VB jde bez problemu zkus se podivat na nastaveni VB ,a asi si tam spatne vytvoril v.disk

kybl napsal(a):

Zkoušel jsem to ve VirtualBoxu a stejně jako u
F9 Alphy se zaseknu u instalace - vůbec mi
nerozezná disky. Prostě mi řekne, že nemám
žádný harddisk, tak to nemám kam
nainstalovat.

Stejna situace byla i u me. Prvni problem - pokud jsem vybral jiny jazyk nez en tak pad na usta :slight_smile: Pokud jsem ponechal en, tak instalace pada po naformatovani a priprave prenosu. Takze jsem nabootoval z live, pote instalace na HD - tady to probehlo bez problemu a doinstalace z netu. Zatim bezi ale ma to “mouchy”

  1. nelze nainstalovat nvidia ovladace takze KDE je fakt hoooodne pomale
  2. mam dve LCD pricemz jedno tvrdosijne bezi na ob. frekvenci 56 Hz (obraz vyditelne kmita), druhe LCD (stejny typ, stejna konfigurace v xorg.conf) je OK
  3. nelze nafonfiguravat obe obrayovky nezavisle - tedy mam rezim clone, coz neni to proc mam dve :frowning: a hlavne to nejde zmenit

Ale je to beta, takze doufam, ze se to doladi. R

A v F8 ti ten dualhead funguje? Nvidia ovladace bohuzel jeste chvili jine nebudou, protoze nvidia jeste neaktualizovala ovladace pro novou verzi X.org. Funguje ti to v F8 s nv, nebo jen s nvidia ovladacem?

Ano FC8 mám na stejném compu a tam je to v poradku. A to jak s ovladacem nv tak i nvidia. Samozrejme s nv nefunguje akcelerace, ale jinak je to ok - pouzivat dve nezavisle plochy. R

Nehledals v bugzille jesli uz to neni nejak hlaseno?

chystám se na. Bohuzel z casových duvodu az zitra. R

Dobrý den.
Prosím Vás lidi. Jsem tu nový a nemám žádná privilegia pro zakládání “threads” ale chtěl bych se zeptat zda tu je někdo kdo hlásí chyby do bugzilly. Testuju Fedoru 10 alfa na x86_64 a našel jsem zajímavý bug, který jsem sice chtěl sám nahlásit, ale nemohu se zaregistrovat do bugzilly protože prý to prozatím nejde. Příliš velká kapacita registrovaných nebo tak něco… O co se jedná. Jde o to že když chci nastavit systemový čas přes panel (tuším že to obstarává program Clock 2.23.6) třeba na hodnotu 13:30 tak to vůbec nejde. Ať mám zobrazování času v 12hodinách nebo v 24 hodinách nastaveno nemohu nastavovat čas pro hodiny od 13-23 a minuty od 30 do 59… divný ale je to tak. Chtel jsem si nastavit hodiny před pulhodinou na 10:50 a nemohl jsem se “proklikat” na tu padesáti minutovou hodnotu. Ať horem nebo dolem. Gnome mám 2.23.6 jádro 2.6.27-0.244.rc2.git1.fc10.x86_64
Tak to je všechno co jsem prozatím chtěl sdělit. Jinak fedora 10 je docela stabilní i v takhle ranné fázi. Instalace byla v pohodě žádný problém až na to bootování. To mi přijde docela pomalý. ALe oni to chlapi od Fedory jistě urychlí. Na laptopech by to sežralo pár minut potřebných pro práci na baterce a to si myslím, že by nebylo moc oblíbený :D.
Mějte se lidi.
Jsem sice Ubunťák, ale fandím všem distrům! A Fedora je dobrý OS.

Vlanka muzes zakladat v obecnych forech. Tohle je predevsim pro sdeleni o novinkach a organizaci Fedora.cz.

Jen jsem ted koukal na formular registrace do bugzilly a vypada to ze funguje… Pravdou je ze v RH nedavno presintalovali bugzillu na novejsi verzi a je s tim este dost problemu.

Co se tyce te chyby je sice mozne ji hlasit do bugzille Fedory, ale spis by to bylo zahodno nahlasit do bugzilla.gnome.org - 2.23 je vyvojova verze noveho Gnome.

Boot zajistuje novy graficky manager “Plymouth” a je to jedna z novinek F10, jeste ma co dohanet.

Aha děkuji mockrát za odpověď či připomínku