Fedora 8 Gnome - Window menu a dalsi

Ahoj, tak nejprve si musim ulevit: Boze, co to na me zase ta Fedora zkousi! Ach jo, uz me stvou, proc uz jednou nemuzou ten system udelat tak, abych nainstaloval a jelo to, kdo se s tim ma furt trapit?

A ted dotaz: Nainstaloval jsem Fedoru 8 (zaktualizoval jsem z Fedory 7) a hned prvni problem, kdyz jsem v Gnome, tak nahore na obrazovce je Gnome lista - aplikace, mista, system. A prave pod touto listou se skryva jakekoliv window menu (to je modry nahore, snad vite co mam na mysli), takze kdyz chci okno presunout tak musim dolu na dolni listu a dat presunout, co s tim, at se mi to zobrazuje normalne?

Dotaz 2: Proc se mi zmensilo pismo, kdyz pisu sem na konferenci, takze to skoro nevidim, hrrr. Jak to spravit?

Predem dik. Jak to tak vidim, tak se urcite jeste ozvu s dalsima problemama.

Ad 1) popis jsem bohuzel moc nepobral, ale standardni chovani to neni. Zkuste si zalozit noveho uzivatele, jesli to dela i jemu - pokud ne, je chyba ve vasem starem profilu, ktery nemusi byt s novou verzi gnome kamarad.

ad 2) uz se to tu probiralo - bude se vam zmenilo rozliseni obrazu nebo DPI fontu. Oboji jde nastavit.

Prosim, prosim, jak zmenit DPI fontu? Hledal jsem ale nemuzu na foru nic najit.

Ad 1) Dela to i v novem uzivateli.

Dalsi problem: Mountujou se mi windowsovsky disky po startu a na plose mam ikony disku a pod tim Svazek 1, Svazek2, atd., ale ja to nechci, jak to zrusit? Kdyz to odmountnu, tak je to tam po restaru zase. V fstab nic neni, tam jsem si dal svoje mounty, tak jak potrebuju, ale tohle nevim, co to zase je za zlepsovak? Teda tohle je fakt nejhorsi Fedora.

Jsem znicenej, jdu spat, tak kdyz nekdo budete neco vedet, tak prosim poradte, tahle Fedora mi da asi zabrat.

vám vadí, že vidíte Windows disky ?? eh trošku překvapující, většina se toho právě snaží docílit. On se asi mountne v ntsf3g na wiki tady je tuším návod jak ten disk přidat, tak asi i chápete jak ho odebrat.

V navodu je jak windows disky pripojovat napevno. Zobrazeni ikon jednotlivych disku na ploze je jiny problem a neni nikterak neresitelny. Uz to tu nekdo popisoval. Je bohuzel pravdou ze vetsina uzivatelu proste chce svoje windows disky mit klikaci na plose.
Puste gconf-editor, apps/nautilus/desktop/volumes_visible odskrtnout.
Tim ale na desktopu nebudete mit zadne disky… ne jen ntfs. Mozna existuji i jina reseni.

Ne me jde skutecne o to odmountovat ty disky, ja nektery z nich samozrejme potrebuju a tak jsem si v fstab zapsal, kam to chci pripojit a me se to tam pripoji, ale krome toho se mi pripojuji tyhle disky jeste jednou a navic jeste ty co nechci pod nazvy disk1, disk2, atd. a ty se zobrazuji na te plose.

Nevim, jestli rozumite, tak jeste takhle:

Mam disk1 a na nem partisny: 1-Windows C: NTFS 2-Data NTFS 3-Fedora /Ext3 4-Mandriva /Ext3
disk2 a na nem partisny: 1-Data NTFS 2-Sdilene Ext3 3-Swap

A ted se mi mountuje vsechno: Ale ja chci mountovat jen Data a Sdilene, coz jsem take ucinil do slozek /media/data1 /media/data2 /linuxshare a udelal jsem to pres fstab.

Upozornuji ale, ze ty ostatni mounty v fstab nejsou a ja potrebuju vedet, odkud se to tam bere?

Upravte si pravidla HAL:
http://www.fedoraforum.org/forum/showpost.php?p=909767&postcount=32
je to velice jednoduche.

Predtim je zahodno priradi danym oddilum nejake jmeno pomoci ntfslabel - podle nich se pak pravidla ridi.

Jak upravit HAL ?

Je to polopaticky popsane v tom odkazu…

To sice jo, ale me to nepomohlo, dal se mi po startu mountujou ty smejdi (pardon disky).

Tak popis co si udelal, ja ti reknu kde mas chybu :).

A nestačilo by do fstab dát i ty disky které nechceš aby se ti automaticky mountovali po startu a přidat k nim parametr noauto?