fedora 7

jsem takovy linux newbie, tak mi to nemejte za zle :smiley: zkusil sem uz hafec distribuci, a porad ne a ne nekde “zakotvit”… billovo dilo mam holt prilis zazite, takze na nektere rozdili mezi windozem a linuxem se spatne zvyka…
co se tyce F7 - nevim jestli je to normalni, ale… ta instalace, kterou sem si stahl rano 31.5. je nejaka zabugovana… instalator mi instaloval GNOME i pres to ze sem mel zaskrtle KDE… :smiley: kdyz sem se zabejval odebiranim nepotrebnych asi 500ti balicku, ktere se mi pri instalaci do linuxu nablinkla (a to sem nechal instalovat pouze nejake system gui konfiguratorky), tak se mi podarilo odinstalovat samotny balickovac… ktery popravde nestoji za moc… a yumex mi byl prd platnej protoze porad rval ze nejde neco stahnout - aby ale stahl ten zbytek, to uz ne :frowning: a synaptic pkg manager nesel spustit… proste z tohodle nemam dobry dojem, i kdyz je chyba nekde ve me…
mno kazdopadne, pokud je to nejakou nedbalosti tech, kteri releasly tuto verzi, dejte mi vedet, at mam aspon trosku klid :smiley: a pokud ne, tak… mi nekdo poradte, co mam delat :DD protoze mi z toho hrabe

Vypada to ze s vasimi znalostmi s tim neudelate nic. Leda presintalovat. KDE pravdepodobne nainstalovane mate taky, akorat se vam nepousti (divne ale mozne). yumex je pouze graficke gui ktere pouziva systemovy nastroj yum resp. rpm. Pokud tento odeberete yumex toho moc nezvladne. Bohuzel delate do systemu takove zasahy na ktere nemate znalosti. Zkuste jit do adresare c:\windows a nahodne smazat nepotrebne dll. Dopadnete stejne. Takze doporucuju preinstalovat. A jeste jedno doporuceni: vyberte si jednu distribuci, celkem jedno jakou, a te se drzte. Jinak budete mit spoustu zbytecnych problemu a takove zasadni rozdily mezi distribucemi nejsou.

mno coz o ten reinstall - celkem sem to po kazdem neuspechu instaloval znova - nedokazal sem to spravit… v momente kdy sem chtel instalovat KDE a hodilo se mi GNOME, skutecne tam KDE nebylo… doinstaoval sem ho (moc sem nepochopil proc se repozitar nenastavil z CD a vse sem stahoval z netu ale budiz, nejak to FUP musim vyplejtvat :D)… kdyz sem pak prepl do KDE a snazil se GNOME dat pryc tak… brek… nejak se to cely posasilo a dalsi reinstall…
co se mi s YUMEx stalo - ano, vim ze je to GUI pro “yum”. na to znalost jeste mam, potiz je v tom ale, ze kdyz sem dal odebrat balicek “yumex” on sebou z nejakeho duvodu vzal vsecko vcetne yum, rpm… … :smiley: coz opravdu nechapu - takto by se ten balickovac snad chovat nemel, ze odstrani vse na cem je zavisly balicek, ktery davam pryc ??

jinak se tim ted snazim prokousavat… u fidorky asi zustanu ;D nanestesti pro toto forum :slight_smile:

No jesli to instalujes z CD (jine nez Live neni) s gnome a ne s KDE, tak to bych to potom chapal ze se ti Gnome nenainstaluje.:slight_smile:

S tim yumexem to je divny. Jak si ho presne odebiral?