Fedora 7 vytuhne během pálení DVD :-(

Jen velmi stručně.

DVD DVDR Plextor PX-750A na IDE řadiči chipsetu nVidia 570

FC6 -> pálilo zcela bez problémů
F7 -> pálí CD ale při startu pálení DVD systém zcela !! vytuhne
F7 live -> pálí CD ale při startu pálení DVD systém zcela !! vytuhne

Vypalovat jsem zkusil v K3B, GnomeBakeru i Nautilu. Výsledek je vždy stejný. Jediné co zůstane funkční je tlačítko reset :-(.

Máte někdo pls zkušenost, radu, návrh řešení?

Mate v F7 vsechny aktualizace? Behem testovacich verzi byly nejeka problemy s palenim DVD ale spis typu ze neslo palit vubec, nez ze by to tuhlo. Pred palenim muzete zkusit pustit prikaz “ulimit -l unlimited”. Zustane to medium nezapsane nebo je na vyhozeni?

Aktualizace mám všechny.
A ono to tuhne podle mne hned při začátku komunikace s vypalovačkou, když se pálí dvd. Takže na médium to ani nesáhne. Ten příkaz ulimit -l unlimited jsem zkusil, ale nevedl k řešení.

Zítra zkusím vypalovačku připojit na sata redukci a zkusím i jiné vypalovačky (děkuji místní firmě AutoCont:-))) a dám dále vědět jak to vypadá. Podle mne je to ale už teď tak na 99% nějaký bug v jádru. Hmmm. Ještě před dvěma dny jsem žil v domnění, že Linux prostě nemůže “vytuhnout” :-(.

Bohuzel jsem dopadl uplne stejne - stahl jsem si ISO Live CD a nakonec jsem ho musel vypalit ve Vidlich. Jak ponizujici ;).

Macky

Výsledky mého laborování jsou tedy tyhle:

Kombinace DVD DVDR Plextor PX-750A na IDE řadiči chipsetu nVidia 570 plně funguje na zřejmě jakékoliv jiné distribuci než je Fedora 7. Zkusil jsem FC6, Ubuntu, PCLinuxOS, Slax (ten jediný z těch co jsem zkusil má přímo v distribuci verzi jádra 2.6.21). Na Fedoře 7 to ale vytuhne už při snaze začít pálit.

Zkusil jsem ale další dvě vypalovačky (nový Asus(SATA) a LG(IDE)) a obě jedou na Fedoře 7 bez problému.

Stav mne docela mrzí, ale uznávám, že ten Plextor je už docela ořezávátko a tak půjde do šrotu. Nechám tedy na vašem zvážení, zda to nahlásíte jako bug.

Jako jedina F7 totiz pouziva libata - to jsou uplne nove ovladace IDE/SATA.