Fedora 7 a FAT 32 pod WinXP

Ahojte, uvazujem o instalacii fedory 7 k WinXP. Pod XP mam suborovy system FAT 32. Pokial viem, fedora nevidi system NTFS. Ako je to s FAT 32? Kedysi som mal rovnako nainstalovany Win98 s FAT 32 a RedHat 6.2, neskor Mandrake 9.x a z Linuxu som mal na particiu s FAT 32 “vyhlad” a s pravami roota som mohol aj so subormi vo WIN manipulovat. Vdaka

Fedora vidí i NTFS, i FAT32. Ale přece jenom - nejsou to linuxové FS a nedoporučoval bych je používat jako systémové disky. Jednak NTFS je pod Linuxem pomalé (nevím jak FAT32, možná na tom bude podobně) a hlavně tyhle FS (zejména FAT32) neumí ty běžné linuxové vychytávky, se kterými se prostě počítá - typicky symbolické a pevné odkazy, možná atributy souborů.

Linux doporučuji dát na extra disk se svým FS (ext3 apod.) a s jinými FS pak pracovat “externě”. To by mělo být poměrně bez problému. Nedoporučuje se však z Windows sahat na ext3.

Diky za odpoved.S tou manipulaciou so subormi vo WIN z Fedory som uvazoval v intenciach kopirovanie suborov, ich mazanie a pod.Pokial je to pri Fedore a winsovskej FAT32 mozne, uplne mi to staci. Nic ine. Z Winsov som zasa do Linuxu nikdy nevidel, zrejme to nie je umoznene ani pri Fedore.

Implementace NTFS v linuxu, resp. Fedore pres ntfs-3g je velmi rychla. Jak na NTFS tak na FAT32 apod. Fedora umi bez problemy pristupovat a manipulovat se soubory. Pokud si to spravne nastavite, lze tak dela i bez pouziti uctu root.