Fedora 34 XFCE autologin

Vážení přátelé,

po upgrade z 33 na 34 mi přestalo chodit autologin.
V /etc/lightdm/lightdm.conf je to nastavené stále jako předtím, ale nefunguje to.
Co s tím?

edit: kdyby jenom to, ale uživatel se po čase sám odhlásí a chce znovu heslo.
I když je screensaver vypnutý a v powermanagementu je automatické
odhlašování také zakázáno.

A v logu nic není? LightDM je ve Fedoře celkem okrajová záležitost a nenašel jsem v bugzille podobné hlášení. Tady může být rozbitá třeba integrace s PAM.

Tak pozor - změna.
Po dalším update už začal autologin fungovat, ale stále přetrvává automatické odhlašování při delší nečinnosti. Přestože je screesaver vypnutý a power manageru je to také povypínané.
A co je největší záhada - dva počítače to tak mají, ale jeden funguje správně.
Na všech třech je Fedora 34, XFCE 64 bit.
Nechápu.

Dnes jsem udělal upgrade na čtvrtém počítači 33 -> 34 a tím ten problém začal i tam.
Prostě je aktivní automatické odhlašování, ačkoliv mám všechno nastavené tak, aby se tak nedělo.
Screensaver je vypnutý, Power-Management je nastavený bez odhlašování a vypínání…
Už nevím, co s tím.

Jak říkám, LightDM je celkem okrajová záležitost, moc lidí to nemá a neporadí. Asi bych se zkusil zeptat na mailing listu Xfce SIGu, jestli s tím někdo nemá problémy. Jsou tam taky správci Xfce ve Fedoře, kteří by s tím mohli pomoct.

A fakt te to odhlasuje uplne, jako ze to ukonci session? Kdyz zkusit zmenit DM pro login na neco jineho nez lightdm tak to nedela? Ja bych to teda sacoval spis na nejaky systemd/loginctl “feature” - loginctl, journalctl -r --unit=systemd-logind

Řekl bych, že je vyřešeno. Po update za pár dní se to samo spravilo.