Fedora 31 HP

Ahoj všem.
Pokoušel jsem se nainstalovat spin Fedora KDE workstation na HP dc7900SFF.
Byl to docela boj, protože:
1.) po každém pokusu o instalaci se USB klíčenka stala nepožitelnou. Vyřešeno vypálením na DVD, tomu to neuškodilo… Klíčenka byla tvořena poslední verzí programu RUFUS. Vzhledem k dalšímu bodu je možné, že nepřítomnost HDD Anakondu zblbla, a ta psala, kam se dostala…
2.) Zkoušel jsem postupně disky 80,160, 500 a 650 GB. Krom toho 650GB disk nikdy nebyl nalezen, takže nebylo kam instalovat. Na tu 650 bez problému. Ty disky jsou funkční, např. na DELL počítači instalace ne ně bez problému. Jako možný návod je hláška z BIOSu: Pokud používáte LINUX, proveďte nastavení v BIOSu.
Nic, co by trklo na první pohled jsem v BIOSu nenašel. Máte někdo prověřený tip, prosím?

  1. Rufus rozhodně na vytváření instalačního média Fedory nepoužívat. Není nijak s Fedorou testovaný a může produkovat vadné výsledky. Používejte Fedora Media Writer (Linux, Mac, Windows) nebo dd (Linux).
  2. Nemůže to být tím, jak je disk připojený (IDE, SATA…)?

Díky za reakci. Dotaz asi nebyl jednoznačný.Takže upřesnění:
1.) Instalace probíhala z DVD
2.) Anakonda nenašla většinu připojovaných disků, až na jeden - ten 650. Krom disk odpojit - připojit nebyly žádné jiné změny.

To co v BIOSu hledas jsou ruzna legacy nastaveni, napr. prepnuti radice na AHCI apod. Problem je zrejme v tom ze jediny ten 650GB disk byl dost novy aby ho bios spravne odprezentoval systemu.