Fedora 30 - HP Envy x360 nedovoluje boot z USB 2.0 fleshky

Ahoj/Dobrý den!

Snažím se nainstalovat Fedoru 30 na můj notebook HP ENVY x360 13-ar0005nc, AMD Ryzen 3700U procesor, 512 GB SSD, 16 GB DDR4 RAM, grafika AMD Radeon RX Vega 10. Již mám nainstalované Windows a “ukrojil” jsem z disku 128 GB pro Fedoru. Nainstaloval jsem přes Fedora Media Writer iso obraz na bootovací USB, zapnul v BIOSu Legacy mód, vypnul Secure Boot. Po spuštění se mi zobrazí “uvítací obrazovka”, kde jsou možnosti “Try live version Fedora 30”,“Fedora 30 Set-up” a “Troubleshooting” (přesně si to nepamatuju). Když zvolím instalaci Fedory, tak se mi zobrazí černá obrazovka a nic se neděje. Musím vypnout počítač násilím. Na jiném počítači mi to fleshku normálně přečte, dostanu se až k samotné instalaci, takže v fleshce ani v iso asi chyba není. Nevíte někdo, co s tím? Už jsem Fedoru 2x instaloval, ale nidky jsem na tenhle druh problému nenarazil. Ještě je nutné zmínit, že jsem nevypínal Fast Boot, ale to by neměl být problém, že (když mi to nabootovalo to okno Try Fedora…)

Ahoj,

zkus provést instalaci s Basic Video Driverem. Tam se dostaneš, když vybereš “Troubleshooting”.

Kromě toho, proč si přepínal BIOS do Legacy módu? Fedora normálně v UEFI (i se Secure Boot) funguje.

Bohužel, ani to nepomáhá. Spustím troubleshooting a skočí tam černá obrazovka. Původně jsem zkoušel instalovat bez Legacy módu.

Oukej,

Můžeš ještě zkusit Fedoru spustit z “respin ISO”? Fedora Media Writer to normálně umí zapsat na USB.

Workstation se dá stáhnout tady: https://dl.fedoraproject.org/pub/alt/live-respins/F30-WORK-x86_64-LIVE-20190911.iso

Obsahuje novější jádro, ovladače (a vlastně i všechno ostatní), takže by tam mohl být tenhle problém opravený. Instalaci doporučuji dělat v UEFI režimu, mělo by to fungovat.

Download speed z dl.fedoraproject.org se pohybuje někde okolo 30 kb/s, takže se to pokusím vyřešit efektivněji. Zítra jdu na Linux days a tam bude určitě někdo z Fedora Teamu, kdo mi rád pomůže. Kdyby se tak nestalo, tak se ještě ozvu a zkusím to nějak stáhnout. Zatím díky za pomoc!

Problém vyřešen, můj model notebookh nedovoloval boot z USB fleshky 2.0, z USB fleshky 3.1 to šlo. Díky Fedorákům na LinuxDays za pomoc :wink: