Fedora 29 nebootuje

Zdravim, jdu pro radu. Nestartuje mi Fedora 29, ani 27 rescue. Problem se vyskytl po restartu, kdy zlobil touchpad…na exit command nereaguje. Jsem jen uzivatel, tak radit prosim jak petiletemu :slightly_smiling_face:, Fedoru jsem nafasovala po Rhelu pri odkupu ntb. Diky moc!

Po startu počítače se objeví nabídka, kde jsou tři položky “Fedora…”. Když nevybereš tu první, ale tu druhou a dáš Enter, pořád to nenabootuje? Vybereš tím jádro systému, které tam bylo před poslední aktualizací.

Vsechny tri kernely delaji to stejne, ctvrty je 27 rescue a to same …

OK, novým kernelem to nebude… Ten výpis není kompletní. Je potřeba šipkou zascrollovat úplně na poslední položky. Tam by mělo být, na čem se to zaseklo.

nejaky tip? Na fsck -y command v emergency modu nereaguje.

Jestli to chapu dobre, potrebuju unmount /dev/mapper/fedora-root a pak pouzit fsck command, ale nemuzu prijit na to jak ? Nebo jsem mimo a nemam se v tom radsi vubec hrabat

Příkaz na odpojení oddílu je umount.

root LVčko je v pořádku, dokonce se namountovalo (a proto nejde zkontrolovat), to /home je poškozený, takže

fsck -y /dev/mapper/fedora-home

Každopádně vypadá to, že ten filesystem je poškozený hodně, možná by stálo za to udělat předtím pro jistotu zálohu celého disku (pokud nemáš zálohovaná data).

Dekuju, provedu a zitra zkusim!

Tak opraveno v live fedore pres gnome disky. Diky moc za rychlou pomoc na dalku :slightly_smiling_face:

Super, ani jsem nevěděl, že tam ta možnost v GNOME Disks je. Člověk se učí nové věci každý den :grinning: