Fedora 25 virtualbox rozlišení displeje

Instaloval jsem Fedoru 25 ve Virtualboxu.
Instaloval jsem přídavky pro hosta.
V nastavení displeje nemohu nastavit větší rozlišení než 1024 x 768. Můj displej má 1920 x 1080.
Má zde někdo zkušenosti s Fedorou 25 ve virtualboxu?
A dokázal by poradit?
Děkuji.

A neni to waylandem? Zkus prepnout graficky system na Xka.

Zřejmě není.
Mohu se přihlásit pod GNOME, GNOME klasik, GNOME Xorg.
Ve všech případech je to stejné, jak jsem popsal.

Pokud jsou ty ovladače pro hosta skutečně nainstalované, tak bude asi chyba v nich. Můžou být nějakým způsobem nekompatibilní s aktuální verzí kernelu ve Fedoře. To je spíše pro vývojáře VirtualBoxu.

Ve Waylandu problém nebude. Nastavení monitorů a jejich rozlišení už si jak na X, tak na Waylandu řeší přímo kompozitor Mutter a informace o rozlišení obrazovky dostává přímo z kernelu, kde by to měl dávat k dispozici právě ten ovladač.

Můžu se zeptat, na jakém systému ten VirtualBox máte? Pokud to je na Windows nebo Macu, tak tam asi žádná jiná alternativa zdarma není, ale pokud to máte na Linuxu, tak bych pro běh Fedory rozhodně více doporučoval něco postaveného na KVM (virt-manager, GNOME Boxes,…), protože to je virtualizační technologie, která je Fedorou oficiálně podporovaná a je s ní testovaná.

VirtualBox mám na Linuxu (Ubuntu 16.04). Ve VB jsem nainstaloval a úspěšně mohu provozovat Windows 10, Ubuntu 16.10, Linux Mint. V nich zmíněný problém s displejem vůbec nenastává. Očekával jsem, že s Fedorou to bude stejné.
Fedoru jsem ve VB instaloval proto, že se chci s ní blíže seznámit, neboť ji pokládám za významnou distribuci Linuxu. Ale vzhledem k popsanému problému mě to odrazuje, dívat se na malé okno uprostřed 24" displeje není to pravé.
Zkusím Fedoru ve VB znova instalovat, abych se ujistil, že jsem neudělal nějakou chybu. O výsledku zde podám zprávu.
Jiné virtualizační technologie než VirtualBox neznám.

Ve virtualboxu jsem instaloval Fedoru 25 znova.
Pak jsem instaloval přídavky pro hosta.
Výsledek - neúspěch - viz kopie výpisu v terminálu:
výpis procesu v terminálu

Obsah instalačního logu viz:
výpis instalačního logu

Uvítám, když někdo poradí řešení problému.
Děkuji.

Aha,
to znamená, že ty přídavky pro hosta se nenainstalovaly. Je potřeba mít zdrojové kódy ke kernelu.

  1. aktualizovat systém a pokud je mezi aktualizacemi kernel, restartovat.

  2. nainstalovat potřebné balíčky:
    dnf install gcc kernel-devel kernel-headers dkms make bzip2 perl

  3. nainstalovat samotné přídavky pro hosta.

Celý návod je tady:
https://www.if-not-true-then-false.com/2010/install-virtualbox-guest-additions-on-fedora-centos-red-hat-rhel/

Alternativně může člověk na Ubuntu použít virt-manager nebo gnome-boxes. Obojí by mělo být v repozitářích. Tam není potřeba žádné ovladače doinstalovávat.

Děkuji - to je ono - nyní už nastavení rozlišení displeje funguje.
Přeji pěkné svátky a hodně štěstí v novém roce.