Fedora 21 - Instalace vedle Windows

Dobrý den,
jsem tu nový a chtěl bych začít s Fedorou. Mám takový problémek u instalace. Nevím jak přesně nastavit rozdělení disků aby mi fungoval jak Windows tak i Fedora. Mám v PC 1 disk rozdělen na více částí: Na C je Windows, na D jsou pouze data a na L mám vyhrazené místo pro Linux. Na disku jsem poté nechal nějaké místo pro swap.

Potřeboval bych tedy poradit jak správně nastavit přípojné body a ostatní nastavení, aby se mi nainstaloval i zavaděč, a při startu PC si mohli zvolit možnost Windowsu nebo Fedory.

Děkuji za rady :slight_smile:

Pokud si nesmažeš disk s Windows, tak by to mělo fungovat. Používáš bios nebo uefi?
Tak či tak je nejjednoduší použít automatické rozdělení a zaškrtnout, že chceš další volné místo a nechat smazat disk L:. Případně použít manuální rozdělení, tam to nechat rozdělit automaticky a poupravovat velikosti vytvořených oddílů tak jak potřebuješ. Zavaděč by měl detekovat Windows automaticky a při startu nabídnout Windows i Fedoru.

Ve zdejsi prirucce je to vysvetleno - “volne” misto musi byt ve skutecnosti nealokovany diskovy prostor, tedy nemel by ve windows byt vubec videt jako nejake pismeno. Pak staci pri instalaci vybrat volbu pouzit nealokovane misto.